Skocz do zawartości

wysokie i niskie wartości wody


fafik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik: weszło 80 l wody osmozy

Pokrywa standardowa 2 świetlówki jedna PHILIPS 18W druga Aqua Glo 20 W

Grzałka: aqael 100 W

Filtr: Mini kani 120

Nawożenie- Co2 z butli wysokociśnieniowej ( 1 bąbel na 3s). Planta gainer do uzdatnienia osmozy

 

TESTY: (NO2, GH, KH- tropi cala, PH Aquatest)

No2- 0,9

PH-7

GH-3/4

KH-3

 

OBSADA:

10 gupik ( 6 samców 4 samice)

11 neon czerwony

3 kirys panda

2 glonojady – weloniasto płetwe

3 kosiarki

ROŚLINNOŚĆ:

Ponikło, Nurzaniec spiralny, Moczarka kanadyjska, Żabienica wielka, Limnofilia maleńska, Mech jawajski, Mech Pawi

PODŁOŻE: Żwirek, piasek kwarcowy w formie ozdobnej, nawóz na dnie TetraPlant CompleteSubstrate

OZDOBY: Korzeń, Łupki skalne porośnięte mchem

 

Podmiany robię co tydzień około 20l osmozy ( dodaję odżywki) PH 3 dni temu wynosiło 7/ 7,2 (od kiedy nawożę CO2 spada) ale także zaczęło spadać KH trzy dni temu wynosiło 4/5 za to Gh utrzymuje się stale na tym samym poziomie 3/4. Najwięcej martwi mnie NO2 ponieważ akwarium mam już ponad 2 miesiące, odsadziłem troszkę rybek a stężenie utrzymuje się stale na poziomie 0,9 niskie tzn. 0,3 utrzymuje się do dwóch dni, po podmianie powinno wynosić 0 jak to zrobić). Nie ma żadnych padniętych rybek ani roślinek gnijących itp. Z braku funduszy nie mam testu na No3

post-6050-13685160220058_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,3? Rozumiem, że 30ml/l. To jeszcze nie jest tak strasznie (prawie). To jest mniej więcej na granicy. Napowietrzanie i rośliny masz mniej więcej w porządku. Tak jak kolega wyżej uważam, że powinieneś zmniejszyć obsadę (bez kosiarek), chociaż nie jestem specem. Może to też pośrednia wina odżywek. Poziom NO2 nie powinien być proporcjonalnie wyższy od NO3. Uważam jednak, że to raczej wina ryb. Dużo ryb produkuje dużo amoniaku. Częste podmiany wypłukują związki amonowe, ale wraz z pożytecznymi bakteriami czyszczącymi wodę. To one, jeśli mają tlen, rozkładają NO2 do NO3, przez co więcej powinno być tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsada zmniejszona już jakieś 5 dni temu. Dziś robiłem testy

PH- 6,8

GH- 5

KH- 3/4

NO2- o,3 z przekonaniem na 0,9

 

wczoraj robiona podmiana i NO2 stale wysokie (test z dnia 17.09)

dziś kolejne testy i

PH 7,2 --- poszło do góry

GH 3/4 --- spadło

KH 4/5 --- poszło do góry

NO2 0,9-- zdecydowanie utrzymuje sie na takim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...