Skocz do zawartości

Co to za rybka?? Proszę o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Zmniejsz rozmiar fotki do max 800px na dłuższym boku.

 

PS: To ponad wszelką wątpliwość jakaś żyworódka.

Trochę mi to przypomina samca mieczyka simpsona, a może to jakaś hybryda.

Gdybyś dał dobre zdjęcie to można by było wszystko wyjaśnić od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na tą rybę i jak pominę płetwy to nie wiem z której strony przypomina mieczyka :shock:

Przecież ta ryba kształtem przypomina gupika.Na str.poświęconej gupikom znalazłem odmianę która ma taki sam kształt płetwy grzbietowej,ta odmiana jest uznawana tylko w Rosji,natomiast płetwa ogonowa do złudzenia przypomina płetwę mieczyka ale tylko ta płetwa....

Więc jeżeli o mnie chodzi to powiem że nie mogę stwierdzić na 100% czy to gupik czy mieczyk,albo hybryda...

Jeszcze raz spojrzałem na zdjęcie tej ryby i zdjęcia różnych mieczyków....Jak to jest mieczyk to mi kaktus na głowie wyrośnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może przypomnę że istnieje odmiana gupika z mieczem na dole,a gdyby ją skrzyżować z odmianą Rosyjską której cechą charakterystyczną jest wydłużona płetwa grzbietowa to otrzymalibyśmy pewnie podobną rybę.

jachaja5 powiedz,hodowałeś kiedyś mieczyki,bo jeżeli twierdzisz że ta ryba ma kształt mieczyka to ja w to wątpię.Nawet jeżeli to mieczyk to patrząc na tą rybę to moim zdaniem oprócz płetwy ogonowej nie ma ona nic wspólnego z mieczykiem jeżeli spojrzeć na jej budowę.

Jestem za to jednego pewien,jeżeli ta ryba ma coś wspólnego z mieczykiem to na pewno nie jest to xiphophorus helleri.

chudy6318 powiedz jak ta ryba zaleca się do samic,zachowania godowe gupików i mieczyków są całkiem odmienne,więc to by mi coś więcej powiedziało,bo to że to samiec jestem niemal pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może przypomnę że istnieje odmiana gupika z mieczem na dole,a gdyby ją skrzyżować z odmianą Rosyjską której cechą charakterystyczną jest wydłużona płetwa grzbietowa to otrzymalibyśmy pewnie podobną rybę.

jachaja5 powiedz,hodowałeś kiedyś mieczyki,bo jeżeli twierdzisz że ta ryba ma kształt mieczyka to ja w to wątpię.Nawet jeżeli to mieczyk to patrząc na tą rybę to moim zdaniem oprócz płetwy ogonowej nie ma ona nic wspólnego z mieczykiem jeżeli spojrzeć na jej budowę.

Jestem za to jednego pewien,jeżeli ta ryba ma coś wspólnego z mieczykiem to na pewno nie jest to xiphophorus helleri.

chudy6318 powiedz jak ta ryba zaleca się do samic,zachowania godowe gupików i mieczyków są całkiem odmienne,więc to by mi coś więcej powiedziało,bo to że to samiec jestem niemal pewny.

Tak hodowałem kiedyś mieczyki,nie twierdzę że rybka ma kształt mieczyka tylko że to mieczyk(Xiphophorus) a to nie to samo,nie jest też hybrydą bo nie odbiega aż tak od całego Rodzaju Xiphophorus chociaż może być mieszańcem,ale w Rodzaju.

Po prostu zdjęcie jest słabej jakości (przydała by się też długość i wiek rybki do identyfikacji) ale jak dla mnie ryba nie ma nic wspólnego z Rodzajem (Peocilia) jak Ty sugerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...