Skocz do zawartości

Filtr denny DIY.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

W przyszłości będę tworzył do mojego akwa 200l filtr denny.

 

Całość będzie wykonana z rurek PCV.

 

Tylko tkwi jeden problem. Jak już był kupił głowicę do napędzania filtra to jak ja mam ją tam

zamontować???

 

Dodam, że jedna rurka "odpływowa'' będzie wychodziła na powierzchnie lub będzie pod wodą ale w pionie. Taki wylot.

 

I jak ja tą pompkę mam tam zamontować???

 

Tak to działa???

 

Czy to jest tak, że głowica wyrzuca zanieczyszczenia ze żwiru do wody i wtedy filtr (w moim wypadku JBL 1500) to wszystko zbiera??

 

Czy to jest tak, że tam jest jakaś gąbka.

 

Proszę o porady i linki są mile widziane.

 

O ten rodzaj filtra nie pytałem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa???

 

A ja mam pytanie. Dlaczego chcesz tam zamontować filtr denny i dlaczego uważasz że będzie to lepsze rozwiązanie niż np. kubeł skoro jeszcze nie wiesz jak to działa?

O ten rodzaj filtra nie pytałem!!!

Zaiste, jeszcze nie. Co nie zmienia to faktu że to Twój +/- ósmy temat o filtracji - nie mi to nie przeszkadza. :D

 

PS: Żeby nie było że jestem taki zły i nie pomagam:

http://lmgtfy.com/?q=filtr+denny

Tutaj masz ładnie wyjaśnioną zasadę działania takiego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś filtr pod żwirowy ma swoje zalety ale i wady. Główna zaletą jest to że łatwo go zamaskować i go prawie nie widać, można podłączyć go do deszczownie. Wadą wg mnie jest to że trzeba zamontować dość mocną pompę która będzie przeciągać przez podłoże dość duże ilości wody. Cały syf jednak zostaje w podłożu (na-pewno nie powinna ci go wyrzucać pompa do wody) ale co za tym idzie przy jakimś zakłóceniu równowagi proces nitryfikacji i denitryfikacji będzie zaburzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja chcę tutaj się dowiedzieć jak on działa. Co tam jest dokładnie filtrem:

- podłoże (podłoże zbiera zanieczyszczenia i zaś się je odmula)

-czy filtr to podłoże oczyszcza i przez gąbkę przepuszcza?

 

Jak on przez tą gąbkę przepuszcza ( tak mi się bardziej wydaje, że tak jest) To gdzie ta gąbka jest???

 

Jak mam głowicę która by mi to napędzała i ona ciągnie wodę spod żwiru. Gdzie się montuje tą gąbkę???

 

Robi się jakiś filtr poza akwa czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki normalny filtr podżwirowy dawałby rade ze wszystkimi zanieczyszczeniami? Czy tylko biologicznymi?

 

ja zawsze myślałem żeby po prostu ściągać zanieczyszczenia przez żwir i wywalać je przez węża do normalnego kubełkowego. Ogólnie to do niedawna myślałem że tylko taki jest sens istnienia filtrów podżwirowych. Do tego pomyśl sobie że jak coś będzie nie tak to musisz całe akwa razem z dekoracjami i podłożem niszczyć. Też miałem z tym problem, jaką filtrację wybrać, zobacz moje stare posty. Ogólnie zdecydowałem się na zwykły kubełkowy i jestem całkowicie zadowolony. Lekki muł mi się zbiera w żwirku, jakbyś dobrze pomyślał z kablami grzewczymi to byś to pewnie w jakimś stopniu wyeliminował, ja muszę odmulac. Dodatkowo z podżwirowym to raczej nie ma mowy o substracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...