Skocz do zawartości

skóra glonojada


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, dziś w nocy zauważylam że na skórze glonojada pojawił siędość dziwny efekt przypominający odpadanie "łusek". co to znaczy?

akwarium 25 litrów, 1 platka i 2 molki, żyją tak od lutego 2010

Za mały baniak na platke, molki i zbrojnika/glonojada. Oddaj je i kup 1 samca bojownika lub haremik gupika czyli 1+2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, dziś w nocy zauważylam że na skórze glonojada pojawił siędość dziwny efekt przypominający odpadanie "łusek". co to znaczy?

akwarium 25 litrów, 1 platka i 2 molki, żyją tak od lutego 2010

Za mały baniak na platke, molki i zbrojnika/glonojada. Oddaj je i kup 1 samca bojownika lub haremik gupika czyli 1+2.

 

Wiem ze za mały ale jak pisałam duzo wczesniej taki zestaw sprzedał mi kolo w sklepie, a teraz dziecko związało sie ze skaładem i raczej cienko widze wymianę, ale wraajc do tematu to moze byc choroba???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że choroba, bo jak coś się dzieje z łuskami to nie jest to normalne, ale musiała byś dać chociaż zdjęcie, bo tak ocenić ciężko. Druga sprawa- nie wiem czy warto leczyć rybkę, bo w takich warunkach tylko przedłużysz jej cierpienie. Mówisz że dziecko przywiązało się do obsady..ale zrozum, Ono za chwilę będzie oglądać jak te rybki po kolei zdychają..więc i tak się z nimi rozstanie, tylko w tragicznych okolicznościach. Chcesz zatrzymać obecne rybki to kup akwarium 100l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze za mały ale jak pisałam duzo wczesniej taki zestaw sprzedał mi kolo w sklepie, a teraz dziecko związało sie ze skaładem i raczej cienko widze wymianę, ale wraajc do tematu to moze byc choroba???

No skoro się związało to teraz niech ogląda choroby, karłowacenie i męczenie się ryb w za małym dla nich akwarium... Dla dobra dziecka nie można męczyć zwierzątek. Tak jak chomika nie trzymałoby się w za małej klatce, tak tych ryb nie powinno się trzymać w za małym akwarium. Opcje widzę dwie, albo kupno większego akwarium, albo wymiana ryb na np. gupiki - kolorowe i łatwe do utrzymania, dziecku się spodobają.

 

PS: Dostosuj temat do wytycznych:

viewtopic.php?f=6&t=14640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...