Skocz do zawartości

Który kupić


Fafarafel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

2226 jest z serii II.

III ma wbudowany prefiltr, mniejsze zużycie prądu itp.

 

Ps: z tego co pamiętam to cała seria III ma wbudowane kółka. Niby pierdoła ale zalany filtr troszkę waży jednak ;)

Sam prefiltr rozwiązano tak, że jego czyszczenie przeprowadza się w pokoju. Wystarczy ścierka aby podłożyć ją pod głowicę filtra. Dostaniesz nawet specjalną tackę aby przenieść wkład do łazienki bez ochlapania po drodze połowy mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Napisałem na szybko to co pamiętam :P.

Nie ukrywam, że mam III i nie zamieniłbym go na wcześniejsza serię :P Sam kiedyś stałem przed dylematem co wybrać. Dopłaciłem i nie żałuję.

Czasem pierdoły a ile to pomaga. Dostrzegamy to raz na jakis czas, ale wtedy doceniamy to. Wiem, że na codzień takie cuda i tak są bezużyteczne. Jednak docenisz je podczas czyszczenia filtra itp.

Ps: zdecydowana wiekszość filtrów jakie znam otwiera się w wannie lub w misce. Seria III eheim-a jest chyba jedynym lub jednym z niewielu rodzajów filtrów, które można otworzyć w pokoju. Nie wylewając przy tym litra wody na podłogę. Bo w sumie to otworzyć można każdy :D. Tylko po co potem tyle wycierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

 

Powiedzmy, że przekonaliście mnie do 2073. W takim razie ostatnie mam nadzieję pytanie. Za wspomniane 550 pln (to ostateczna granica) dostępne są również 2228. Owszem, pobór prądu większy od 2073 (bo na poziomie 2226), przepływ ten sam co 2073, ale za to ponad dwukrotnie większa pojemność i o połowę większa objętość filtracji. Czy w zestawieniu 2073 i 2228 (ta sama cena) na moje potrzeby (przypominam 200L roślinne z kilkoma! rybkami) nadal sugerujecie 2073 jako wystarczający, czy w tej sytuacji jednak 2228 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...