Skocz do zawartości

To jest normalne?


AsiaK13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę pytań, a więc:

1. Parę neonków ma wypukłe brzuszki, to objaw choroby czy raczej coś innego?

2. Czy to normalne jak pretnik wyrywa mi kawałki roślin i znosi wszystko pod jeden, duży lisc?

3 Czy to normalne, ze samiczka brzanki rozowej bierze w pyszczek kamyczki i wrzuca je do mchu, ktory jest przymocowany do korzenia?

4. Czy to normalne, że neonki na noc robią się takie blade a za dnia "swiecą" na calego (chodzi mi o niebieskie paski)

5 Czy to normalne, że glonojad ma na ciele takie jaśniejsze plamki Widziałam takie u wielu glonojadow ale sie martwie.

6 Czy moge do akwarium wrzucic galazki lipy, uprzednio wygotowane w solance i obrane z kory?

 

Przepraszam za brak polskich znakow w niektórych miejscach, ale cos mi alt szfankuje. Z góru dziekuje za odpowiedzi.

 

 

Anija: Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z neonkami są na noc blade. Czy w naturze też się boją ciemności? Może zrobić im jakieś delikatne oświetlenie nocne, taki sztuczny księżyc? Lekka zieleń, moze niebieski, żeby bardzo nie oślepiało?

 

Co do glonojadów (u mnie zbrojnik niebieski) to mam ich chyba z 8 i każdy ma kropeczki i odkąd pamietam zawsze je miały a miałem ich sporo w różnych akwa. Żeby nie było że mam ich za dużo to powiem że duży jest tylko samiec i samica a reszta to ich dzieci max 2 cm:)

 

Edit chyba coś żle zrozumiałem z plamkami, myślalem ze chodzi o te ich kropeczki. Tu masz linka o tym viewtopic.php?f=2&t=21962

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki mam od miesiąca. Te brzuchy zauważyłam tak z tydzień temu. Mam 12 sztuk, ale brzuchy mają 3 czy cztery sztuki. Wygląda to tak jakby połknęły one malutki kamyczek i on tak jakby się odznaczał teraz prze skórę.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...