Skocz do zawartości

Neonki-rozmnażanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Neonki wczoraj "przeprowadziły się" do innego baniaczka-teraz są w nim same,wcześniej były w ogólnym. Dzisiaj rano zauważyłam,że się trą i rozrzucają ikrę. Czytałam o zaciemnieniu akwa przez ten czas-czy to po prostu chodzi o wyłączenie oświetlenia czy jeszcze coś trzeba zrobić?

Myślicie,ze się uda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim czasie dużo czytałem o tym jak bardzo ciężko jest rozmnożyć neonka. ;)

Głównym problemem jest to ,że ikra pleśnieje ;) .

Renia jeśli ci się to uda ,to będziesz zaliczała się do tych nielicznych,którym to się udało,takim można powiedzieć dom,owym sposobem.

Ale jeszcze ,to nie wszystko,bo jeśli ci się to uda i będzie narybek,to normalnie jadę do ciebie na pępkowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spokojnie bez euforii...;D Pogratulujmy Pani Renaci tarła neonkow...;D natomiast bylo juz duzo topicow tutaj na temat tego ze gdzies komus tarly sie neonki...fakt faktem nie trudno jest miec ich tarlo...sztuka jest wychowac młode...;D jednakze Renato...zdawaj nam relacje...oby ci sie udalo...3mam kciuki;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu moje stadko się tarło, porozrzucały ikrę i pozjadały część.Dwa dni później były już młode, niestety długo się nie cieszyłem, bowiem bojownik i gupiki urządziły sobie polowanie i dziś już nie widzę żadnego z maluchów :evil: da radę w ogóle je utrzymać w towarzyskim akwarium :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym rozwiać waszą przedwczesną euforię,neony wycierają się regularnie w każdym w miarę dobrze prowadzonym zbiorniku,wystarczy dobrze obserwować to co dzieje się wewnątrz akwarium. Niestety z tej ikry nic nie wyjdzie.Neony innesa potrzebują do rozwoju ikry wody o parametrach 1-3 st.two.,0,3st.tww.,ph 6,2-6,4.Ikra jest bardzo czuła na światło.

 

Pozdrawiam neonnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Chciałbym rozwiać waszą przedwczesną euforię,neony wycierają się regularnie w każdym w miarę dobrze prowadzonym zbiorniku,wystarczy dobrze obserwować to co dzieje się wewnątrz akwarium. Niestety z tej ikry nic nie wyjdzie.Neony innesa potrzebują do rozwoju ikry wody o parametrach 1-3 st.two.,0,3st.tww.,ph 6,2-6,4.Ikra jest bardzo czuła na światło.

 

Pozdrawiam neonnet.

Popieram neonet u mnie tez się tra regularnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...