Skocz do zawartości

założenie akwarium od podstaw


Rekomendowane odpowiedzi

Na 60l polecam Fan 3, mam go w 50l i szczerze nie narzekam, wiem że ktoś powie że to filtr za duży za te akwa ale mi się wydaje że lepiej dać taki i mieć spokój z wodą i wgl a jego koszt to około 60zl.

 

Kolega zdecydował się na kaskadę i o nią pytał. Nie polecaj mu filtra wewnętrznego który jest gorszy

 

a Polski filtr kaskadowy to z jakiej firmy jest ??

AquaEl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak jest najlepiej chyba niechciałbyś żebyś kupil akwarium i było nieszczelne?

Nie - tak nie jest najlepiej. Nie gadaj bzdur. Co ma grubość dna do szczelności?

Teorie należy podpierać albo własnymi doświadczeniami, albo przykładami. Tu nie widzę ani tego, ani tego...

 

Widziałem w życiu masę akwariów. Wszystkie miały dno o takiej grubości jak ścianki i żadne nie pękło. Pomijam tu sytuacje skrajnej głupoty gdy ktoś stawia 200l i nie wie że musi być pod nim podkładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecaj mu filtra wewnętrznego który jest gorszy

Nie wiem czemu miałbym nie polecać tego filtra jeśli u mnie się sprawdził w 100% w akwa 50l więc w 60l też powinien dać radę, a słowa Atreyu są potwierdzeniem mojego myślenia...

 

Teorie należy podpierać albo własnymi doświadczeniami, albo przykładami. Tu nie widzę ani tego, ani tego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie polecaj mu filtra wewnętrznego który jest gorszy

Nie wiem czemu miałbym nie polecać tego filtra jeśli u mnie się sprawdził w 100% w akwa 50l więc w 60l też powinien dać radę, a słowa Atreyu są potwierdzeniem mojego myślenia...

 

Miałeś kiedyś kaskadę? Pewnie nie, ale nie ważne

Po co ma kupować fan-3 jak za prawie taką samą cena ma 3x lepszy filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaskady mogą wciągać małe rybki

Nie opowiadaj o czymś czego sam nie doświadczyłeś. ;)

Kaskady nie wciągają małych ryb, u mnie mimo kaskady i kubełka który ma prawie identyczny wlot jak kaskada, drobniczki sobie świetnie radzą [a to bardzo bardzo małe ryby]. ;)

Może świeżo urodzony narybek gupika który by sam wpłynął do wlotu by wciągnęło, ale dorosłe ryby - nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że kaskady wciagają rybki bo sam miałem taki problem i rybka nie chciala nawet z niego wyjść i cały czas siedziala w nim

Yyy... miałeś po prostu zwykłą niezabezpieczoną rurkę? :zamieszany:

Chyba każda kaskada jest wyposażona w takie "sitko" przez które nawet neon by się nie przecisnął.

 

Rybka która siedziała w nim... stawiam na zbrojnika [potocznie glonojad]. Te ryby lubią silny przepływ wody i kryjówki w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...