Skocz do zawartości

założenie akwarium od podstaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym założyć swoje pierwsze w życiu akwarium na allegro znalazłem takie 2 zestawy

http://allegro.pl/akwarium-zestaw-startup-60-profilowane-50l-w-wa-i1222177620.html

http://allegro.pl/nowe-akwarium-60-profil-wyp-podloze-mega-gratisy-i1222787353.html

prosiłbym o opinie lub o porady jak skompletować wszystko.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc oraz wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jako nowy forumowicz nie powinienem się wychylać przed szereg ale muszę podzielić się refleksją. Jeśli zakładasz akwarium (ja też jestem na tym etapie) to najpierw kup sobie za paręnaście złotych dobrą książkę np. "Akwarium słodkowodne" Frey'a (mam nadzieję, że nie jesteś "dzieckiem neostrady"). Potem poszperaj na Forum, gdzie znajdziesz odpowiedzi na pytania na które nawet nie wpadłeś a potem pytaj o szczegóły. Na tym Forum i w popularnej literaturze znajdziesz 90% odpowiedzi na temat pierwszego akwarium... Nie sprowadzaj tego problemu do pojemności zbiornika, obsady i mocy grzałki - akwarium to coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(mam nadzieję, że nie jesteś "dzieckiem neostrady")

CO masz do użytkowników neostrady?

 

A co do tematu,to podtrzymam zdanie przedmówcy,lepiej samemu skompletować cały zestaw. Myśle,że nawet taniej by Cię to wyniosło i napewno będzie lepszy sprzęt niż w tym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekan napisał(a):

(mam nadzieję, że nie jesteś "dzieckiem neostrady")

 

 

CO masz do użytkowników neostrady?

 

:arrow: Michał1511: To taka przenośnia, której nie rozumiesz...

A co do tematu,

Mój post był nie na temat?

Powtórzę jeszcze raz: o technicznej stronie założenia takiego akwarium napisano tu już dziesiątki (jak nie setki) postów. Tylko dlatego, że Patrixowi nie chce się szukać mamy, jak mantrę, powielać stare tematy? Jak wspomniałem wcześniej, też planuję założenie akwarium ale nie wpadłem na pomysł otworzenia wątku "Zakładam akwarium, jak to zrobić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dekan. Bardzo dużo czytałem i szukałem ale nie znalazłem tego co bym potrzebował. Ale mniejsza z tym.

Złożenie: akwarium 54zł + pokrywa 114zł + filtr 60zł i grzałka 40zł wychodzi prawie 270zł a z firmy "diversa" jest kompletny zestaw za 200 zł wiec taniej ALE...

tam jest grzałka i filtr model BT-200 z firmy Hailea (z Chińskimi szlaczkami o których pisałem na początku :P )

Teraz pytanie brzmi czy grzałka i filtr z tej firmy dadzą rade działać w akwarium z jakieś 2 miesiące zanim bym kupił coś lepszego czy nie bardzo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie brzmi czy grzałka i filtr z tej firmy dadzą rade działać w akwarium z jakieś 2 miesiące zanim bym kupił coś lepszego czy nie bardzo ??

Pomyśl logicznie.Teraz kupisz jakieś g... ,które podziała ze 2 miesiące albo nie.Potem znów będziesz kupować nowe sprzęty.Czy nie lepiej wstrzymać się,odłożyć trochę więcej kasy i kupić coś porządnego? Takie kupowanie na już to pozorna oszczędność.Wiem to na własnym przykładzie.Kombinowałam,cudowałam,a i tak skończyło się kupnem kubełka (nie był tani).Oczywiście do akwa mniejszego niż 100l nie ma specjalnie sensu kupować kubełka,ale warto wydać kasę na porządny filtr.Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr 1 powinien wystarczyć,,, jeśli jakiś brudasów w akwa mieć nie będziesz i zbytniego przerybienia to spoko,,,,

 

Grzałka jeśli akwa w zimę będzie stało w domu a nie na zewnątrz i nie będziesz gotował ryb,,,,, to też powinno wystarczyć ;] najwyżej będzie częściej działać,,, :mrgreen:

 

Pokrywa sam mam podobną,,,, będziesz musiał wyciąć dziurę,,, na filtr kaskadowy i jeśli chcesz mieć b wymagające rośliny to dodać świetlówkę do standardowej,,,, ale to kiedy indziej

 

Mata niby takie nic ale ważna rzecz szczególnie przy większych zbiornikach ale i tu się przyda

 

No i akwarium jak akwarium,,,, jest spoko 5mm ok

 

Najwyżej możesz rozważyć akwa profilowane czy proste,,, ale to kwestia gustu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie co podałem linki jeszcze dziś jest zniżka 15% na zakupy a powyżej 250 zł przesyłka gratis.

Prosiłbym jeszcze o wypowiedzenie się czy ten zestaw który złożyłem jest ok czy może coś zmienić np. grzałkę filtr lub coś oraz o doradzenie jakie kamienie kupić na dno(chciałbym czarne ale jaka wielkość) ?? przy okazji zamówiłbym jedzenie do rybek(będzie na pewno bojownik, kiryski, krewetki RC i jeszcze jakiś gatunek stadny ) odmulacz i co tam jeszcze jest potrzebne żeby dobić do 250 zł chyba że jest jakiś tańszy sklep (u mnie w Chorzowie i okolicach taki zestaw kosztuje prawie 300 zł).

Z góry bardzo dziękuje za pomoc i wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz odmulacza. Nie potrzebujesz podejrzanie taniego chińskiego badziewia. Kup szkło, do tego polski filtr kaskadowy (wiem wiem, też produkowany w Chinach, ale są w Chinach regiony zaawansowane technologicznie i regiony, gdzie dniówka wynosi półtora dolara), grzałkę - może być np. chińska Weipro - bardzo dobry produkt jak za tak małe pieniądze. Jeżeli nie planujesz baniaka z bujną roślinnością, wystarczy ci pokrywa ze standardowym oświetleniem. Zamiast płacić za podłoże, wybierz się do najbliższej żwirowni i weź ze sobą wiadro - za browara dostaniesz żwirek o takiej granulacji, jaką sobie wymarzysz. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznacz na dobre testy NO2, NO3, pH i KH. Tyle na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 60l polecam Fan 3, mam go w 50l i szczerze nie narzekam, wiem że ktoś powie że to filtr za duży za te akwa ale mi się wydaje że lepiej dać taki i mieć spokój z wodą i wgl a jego koszt to około 60zl.

Co do grzałki to raczej firma nie jest ważna i polecam 75 W, bo według mnie zawsze lepiej mieć sprzęt ponad minimum i potem się nie martwić, że nie wydala itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...