Jump to content
Sign in to follow this  
gacek78

Przydenna rybka?

Recommended Posts

Mam pytanie na forum,jaka jest najlepsza rybka przydenna?Możecie wypowiedzieć się na ten temat?

Mam pytanie na forum,jaka jest najlepsza rybka przydenna?Możecie wypowiedzieć się na ten temat?

Nie ma czegoś takiego jak "najlepsza rybka przydenna". :roll:

Rybek przydennych są setki gatunków, samych zbrojników jest tyle. Można napisać jaka jest "ulubiona" ryba danej osoby, da się określić jakie są najmniejsze, największe, najdroższe ale nie da się określić jaki gatunek jest "najlepszy".

Poza tym nie każda ryba nadaje się do każdego akwarium.

Jeśli szukasz rybki odpowiedniej do swojego akwarium to napisz jaki masz litraż, jakie parametry wody, no i przede wszystkim jaką masz obsadę. Bez tego nie można nic polecić. Jak wszystko podasz to wtedy przeniesiemy temat do odpowiedniego działu.

Nie ma czegoś takiego jak "najlepsza rybka przydenna". :roll:

Rybek przydennych są setki gatunków, samych zbrojników jest tyle. Można napisać jaka jest "ulubiona" ryba danej osoby, da się określić jakie są najmniejsze, największe, najdroższe ale nie da się określić jaki gatunek jest "najlepszy".

Poza tym nie każda ryba nadaje się do każdego akwarium.

Jeśli szukasz rybki odpowiedniej do swojego akwarium to napisz jaki masz litraż, jakie parametry wody, no i przede wszystkim jaką masz obsadę. Bez tego nie można nic polecić. Jak wszystko podasz to wtedy przeniesiemy temat do odpowiedniego działu.

Rozumiem,jasne,racja!

Jestem tu nowy,wiem rybek jest mnóstwo!

Mój baniak to 90*40*45

Ph 6.5 temp.24

Woda dojrzewa i zastanawiam się nad obsadą?

Myślałem o akwarium wielogatunkowym,tj.rybki przy powierzchni,w strefie środkowej i na dnieMoże kilkanaście sztuk Neon Innesa.dorzucić kilka sztuk gupików,bądz mieczyków Hellera,myslę o pięlęgnicy Kakadu 1 + 3 samice i "coś" na dno

Chodzi by było kolorowo w moim akwarium.

Dzięki za szybką odpowiedz!

Atreyu: No i to rozumiem. Przenoszę do działu obsady.

nie musi panda koniecznie tylko, może też dać pstre , spiżowe itd. przecież niema jakiegoś strasznie malego baniaka. najlepiej jakieś kiryski daj na dno , tak z 6 szt. minimum , do 10 maks, albo piskorki też jakaś mała grupka

Wież, że nie musi byc panda, więc napisałam np.

Dzięki za Wasze uwagi,pomocne będzie mi opinia na obsadę tego baniaczka?

Dzięki!

mogą też być kosiarki .pomogą gdyby pojawiły się krasnorosty. :)

Nie mogą być ponieważ jest na nie za małe akwarium oraz nie jest typowo denną rybą przecież :roll:

Mógłbyś tez mieć stadko bocji ale przy tym litrarzu to na pewno nie wspaniałych tylko np. karłowatych

A może parkę Kiryśników? Ja ją mam i prezentują się bardzo ładnie. Przynajmniej nie siędzą w jednym miejscu jak moje Zbrojniki. Ale nie narzekam. 8-)

Zgadzam się kirysniki za duże. Więc podsumowując:

Bocje (nie wspaniałe)

piskorki

kiryski

:D

Zgadzam się kirysniki za duże. Więc podsumowując:

Bocje (nie wspaniałe)

piskorki

kiryski

:D

A co wy na to gdybym dorzucił 1+3 pielęgniczek Ramireza, bądź Kakadu,Agassiza?

Pomóżcie w pełnej obsadzie,ile sztuk?

Pielęgniczki ramireza trzyma się w parach, a kakadu trzyma się jeden samiec + 2/3 samice. Możesz dać albo te albo te.

Łagodniejsze są Ramizery choć są chyba bardziej dla wprawionych to znaczy bardziej podatne na błędy niedoświadczonych akwarystów ;)