Skocz do zawartości

Filterek okazja !!! PILNE!!!


doktor13xxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam akwa 240l i znalazłem używany filtr do akwarium z tetry ex1200 za 200zł i mam do was pytanie czy mi się go opłaca kupić i czy nie bedę miał z nim problemów ma on około 2 lat niecałe 2 lata prosiłbym o szybką odpowiedz

Edit:

http://allegro.pl/show_item.php?item=12 ... %3C%2Fi%3E oto i on

 

Mod: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a jakby warczał to co by było z nim nie tak

To zapytaj sprzedającego czy da Ci tygodniową gwarancję rozruchową, a nawet jeśli nie da to i tak możesz mu zwrócić towar w ciągu miesiąca, a on ma prawo przyjąć i zwrócić Ci pieniądze. Poza tym to jest dwuletni filtr, tak więc ma jeszcze 2 lata gwarancji.

Ja i tak bym się trochę wstrzymał i dowiedział się jak najwięcej, bo wiem z doświadczenia, że decyzje podejmowane na szybko, często się odbijają głośnym echem w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić nowe uszczelki. Ja na Twoim miejscu po kupnie tego filtra,kupiłbym już na wszelki wypadek wszystkie nowe uszczelki i wirnik. Tak w razie co.

Trochę głupi pomysł. Dlaczego trzeba zakładać, że z filtrem będzie coś nie tak? Ten filtr ma dopiero 2 lata, ledwo co się "dotarł". Zamiast pakować około 70zł z uszczelki i wirnik, lepiej już przeznaczyć tą kasę na coś innego, ewentualnie na czyszczenie głowicy.

Jak nie masz czym to posmaruj uszczelkę zwykłą wazeliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używana Tetrę ex700 w zestawie z akwarium. Fakt, że jest cicho, ale wg mnie to przereklamowana tandeta. Na prawdę ciężko to uszczelnić a ryzyko wylania całej wody podczas nieobecności jest znaczne. Pseudozaworki które nie odcinają całkiem węży, cieknące szybkozłączki czy sikający przycisk do odpowietrzania. Durnowaty system zaciskania węży na końcówkach też mnie słabi. Jedyne co do mnie przemawia to system zamykania głowicy w kubełku. Jeśli z innymi filtrami jest jeszcze gorzej... to ja już bym wolał zrobić hydroponikę, sumpa albo własny kubełek z beczki do kapusty czy rur kanalizacyjnych.

 

W swoich 102l mam dla porównania kaskadę FZN-3. Szkoda, że z tą sama pompką Aqua-El nie robi filtrów o większej powierzchni filtracyjnej. To by było idealne rozwiązanie. 100% bezpieczeństwa, cicha praca, niskie zużycie energii, łatwe czyszczenie gąbek, tolerowanie podawania CO2 do wlotu. Wirnik świetnie rozdrabnia bąbelki a pracuje tylko minimalnie głośniej. Z kubełkiem Tetry ten patent nie przechodzi - filtr co jakiś czas głośno wyrzuca nagromadzony gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię,że jak już chcesz tą tetrę to wymień uszczelki ;) Na jakiś czas (oby) będziesz miał spokój ;) Ale jak powiedział przedmówca,który wie coś z praktyki,na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze kilka razy :)

 

Właśnie sprawdziłem aukcje i widzę,że ktoś go kupił,ciekawe czy to założyciel tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Do 240l?

A ile masz kasy?

Fzn-3 tam nie da rady sam.

Używki oki, ale tylko pewne i sprawdzone. Koszt wyżej wymienionej tetry 1200 - 200pln, komplet uszczelek jakies 70-100pln. Sumując zbliżasz się do granicy 300pln czyli powoli do ceny nowego.

Z używek brałbym tylko eheim-a lub jbl. No ale to tylko moje zdanie :P

 

 

Ps: 2 letnie tetry to akurat te "najlepsze" okazje ;). Przed wymiana uszczelek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...