Skocz do zawartości

[60l] Iwagumi aktualizacja str.2


Renata27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi baniaczek :)

 

Akwarium 60/30/35

 

Oświetlenie 18 W

 

Filtr jakiś made in China ;)

 

Podłoże grys bazaltowy

 

Dekoracje kamienie-fylit z przyrostami kwarcu

 

Nawożenie Easy Carbo

 

Fauna

-Eleocharis acicularis

-Hemianthus callitrichoides

-Vallisneria torta

-doszedł mech na kamień

 

Obsada jedna wielka niewiadoma,cały czas myślę :)

Obsada już jest :)

-7 x neon inessa

-7 x neon czerwony

-5 x neon czarny

-6 x krewetka babaulti

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sie zapowiada, ale masz za słabe światło :)

Z ryb proponuje 10 samców endlera - wygladało by to niesamowicie !

Ja też potwierdzę, to co powiedział mój przedmówca,że masz za słabe światło,a jeśli chodzi o rybcie ,to ja bym ci zaproponował microrazborę galaxy 20 szt.Przepiękna rybcia.

http://www.superakwarium.pl/razbora-gal ... id826.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ci poradzę microrozbory galaxy. Sam je chciałem wziąć do mojego aqwa lecz u mnie w mieście dostanie ich graniczy z cudem :( . Oprócz tego, że masz za słabe światło to jeszcze dożucę że podejzewam ze masz również za słaby filtr (wnioskuje po samych rozmiarach). Jakbyś chociaż napisał jaką ma wydajność. Ale ja do takich małych zbiorników polecam kaskady( zajmują mniej miejsca). sam mam kaskadę w moim aqwa 54l

 

A jezeli nie umiesz zamontować świetlówki to kup gotowy panel oświetleniowy i tylko go jakoś przykręć do pokrywy. Z tym sobie chyba poradzisz :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeście mi dali :D Babą jestem,nawet z opisem sobie nie poradzę przy takiej robocie. Na folii chyba stanie :)

Roslinki jeszcze dojdą,będzie jeszcze jeden rodzaj elośka. Moim zamierzeniem było,żeby tylko zaakcentować troszkę tych roślin,ale przodować miały kamienie. Póki co akwarium dojrzewa,więc jeszcze mogę trochę pokombinować.

To może co z roślin proponujecie? Od razu zaznaczam,ze mech odpada,te kamienie mają być "gołe" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo dobrze, ciekawe kamienie, ale tak jak już wielokrotnie pisano oświetlenie zdecydowanie za słabe.

Można by większy kamień troszkę inaczej ustawić, żeby zaakcentować jego wielkość w porównaniu do reszty i dołożyć trochę roślinek. Proponuje nie dorzucać innych niż trawiaste, jak dosadzisz inne to akwa straci na klimacie. Martwi mnie jeszcze tylko jałowe podłoże, heniu lubi żyzne, elosia z tego co czytałem również. Proponuje jak najszybciej dorzucić krewecie żeby ładnie "zasrały" dno. Trzymam kciuki. Ja wystartowałem z podobnym ale korzennym:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O innych niż trawiaste to nawet nie myślę,nie chcę zrobić mix'u.

W podłoże powsadzałam co kawałek kulki gliniano-torfowe.

Z tym dużym kamieniem jest problem,bo jest zbyt płaski i nie mogę go dobrze umocować,a nie chcę żeby się przewrócił. Kupowałam kamienie na Allegro,największy prosiłam żeby był coś na kształt stożka,ale niestety przysłali taki.

Oświetlenie...;) Mąż zapowiedział,że on się w nic nie będzie bawił,bo znając jego to coś zepsuje. Jestem zdana sama na siebie i póki co zamawiam folię :) W wolnej chwili poczytam,pokombinuję i może coś innego wymyślę.

 

Edit:jak sobie teraz kupię Aqua Substrate i rozrzucę na ten bazalt,to będzie ok? Czy to musi iść na spód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O innych niż trawiaste to nawet nie myślę,nie chcę zrobić mix'u.

W podłoże powsadzałam co kawałek kulki gliniano-torfowe.

Z tym dużym kamieniem jest problem,bo jest zbyt płaski i nie mogę go dobrze umocować,a nie chcę żeby się przewrócił. Kupowałam kamienie na Allegro,największy prosiłam żeby był coś na kształt stożka,ale niestety przysłali taki.

Oświetlenie...;) Mąż zapowiedział,że on się w nic nie będzie bawił,bo znając jego to coś zepsuje. Jestem zdana sama na siebie i póki co zamawiam folię :) W wolnej chwili poczytam,pokombinuję i może coś innego wymyślę.

 

Edit:jak sobie teraz kupię Aqua Substrate i rozrzucę na ten bazalt,to będzie ok? Czy to musi iść na spód?

Trzymam kciuki ;)

A co do substratu w poprzedniej aranżacji miałem 3 warstwy. na samym dnie cienką substratu, później zwykły żwir i na końcu grubszą substratu. Wszystko rosło jak na drożdżach z tym że od początku było 0,75w\l i co2 z bimbrowni.

http://img12.imageshack.us/img12/5354/sl372204kopia.jpg

Więc można spróbować z dołożeniem go, ale było by to równoznaczne z restartem, bo jak wrzucisz substrat do zbiornika wypełnionego wodą to będzie szambo.

Proponuje zrobić sobie bimber, koszty niewielkie, a i obsługa wcale nie wymaga częstych zmian, wymiana wkładu raz na 1,5 - 2 tygodnie kosztem ok 3 zł. EasyCarbo tylko jako dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałam obsadę :)

Dołożyłam mech na jeden kamień.

Pokrywę okleiłam od wewnątrz folią.

Nowe fotki wieczorem :)

 

EDIT:tak to wygląda teraz. W podłoże powsadzałam jeszcze więcej kulek gliniano-torfowych.Czekam jeszcze na sadzonki Blyxy.

Jak pozbyć się tych zacieków na szybie( z zewnątrz)? Wygląda to na zaschniętą wodę,ale gąbką tego usunąć nie idzie.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A tu po prawej widać krewecię :)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...