Jump to content

Barwa do akwarium 40l


Recommended Posts

Witam wymieniam swietlowke 24w t5 w swoim 40l baniaku i brat kupil mi swietlowke philipsa taka jak mialem wczesniej lecz o inne barwie swiatla bo 840 (4000k) a wczesniej mialem 865....

I czy swietlowka o barwie 4000k nadaje sie do akwarium.... A jeśli nie to lepiej kupic o barwie 6500k czy 10000k?

Link to comment
Share on other sites

Czyli ta swietlowka o barwie 4000k moze zostac ale beda pod nia rosly tylko mchy i rosliny malo wymagajace? a pod 10000k rosliny bardziej wymagajace? bo troche nie rozumiem :D

I teraz jeszcze wyczytalem ze swietlowka ktora mam (tzn. Philips Master tl5 840 posiada wszystkie barwy swiatla czyli czerwona niebieska zielona i zolta) i mam mentlik w glowie czy moge jej uzywac do mieszanej flory mchy i inne rosliny...?

Link to comment
Share on other sites

Sam mam zamiar kupić taką:

 

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswietlenie/swietlowki-t8/15w-45cm/swietlowka-sylvania-grolux-8500k-45cm-p-6250.html

 

Myślę że dla roślin lepsza, wiadomo trochę droższa. Ale chyba to zależy też od innych czynników, bo np. jednemu bedzie wszystko rosło jak szalone a u drugiego zwiększą się glony.

 

Nie znam się zbytnio, ale myślę że powera dostają rośliny od ok. 6000K. Jeżeli na roślinach ci zbytnio nie zależy to spoko, świetlówki o mniejszym K takie jak ty masz bardziej uwydatniają kolory ryb.

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz kupić Philips Master TLD to spoko, dobra alternatywa dla "akwarystycznych świetlówek" [np. Philips Aquasky]. Jeden kruczek - nie bierz 4000K, tylko 6500K [czyli 865].

Lepiej oddaje kolory i jest lepsza dla roślin, dużych różnic w cenie nie ma.

Link to comment
Share on other sites

podłączyłem elektronikę od energooszczędnej 11W pod sylvania 14W Gro Lux, wszystko ok, tylko obawiam sie jednego, że ta sylvania świeci jakby troche mniej zpowodu tego że elektronika jest nieco mniejsza od świetlówki jaką podłączyłem, czyli 11W do świetlówki 14W, czy jest to duża różnica, moze podłączyć elektronikę od 20W?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...