Jump to content

Krewetki zrzucają jajka. Why?


Marcin!991
 Share

Recommended Posts

Mam pare krewetek w akwa. Często widziałem jak krewecia miała jajka koło pupy, tam w środku. Ale teraz widze, że te wszystkie jajka są w akwarium, na kokosie, na ściance akwa, itd. Dlaczego one je zrzucają a nie donoszą do końca jak wyklują się małe?

Link to comment
Share on other sites

Nie bój nic wyklują się to normalne.

 

Co jest normalne? Zrzucanie jajeczek przez krewetki...? Chyba sobie kpisz. Jak w akwa i z krewetkami jest wszystko ok to noszą jajeczka do momentu wyklucia się z nich młodych.

 

Marcin!991 skoro Twoja samiczka zrzuca jajeczka to przyczyny mogą być różne i tak np. Za mało krewetek w akwarium i stres w związku z tym.... lub za młoda samica i zrzuca je bo częściej przechodzi wylinki....lub złe parametry w akwarium ... lub jakieś ryby ganiające i stresujące samiczkę..

Ps . jest szansa że jak jajeczka były noszone już przez dłuższy czas to nawet z tych zrzuconych mogą się wykluć młode...jak filtracja w akwa i parametry będą ok...i nie ma nic co je zje wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

temperatura różnie ponieważ woda mi się grzeje od żarówki ale tak przeważnie 28*C, litraż 25, krewetek około 15? Jakoś tak. Napewno nie więcej niż 15. Z 5-6 babaulti i 9 RC.

 

Właśnie mi przyszła paczka z młodymi babaulti, więc mam nadzieję, że zastrzyk nowych genów doda im sił do rozmnażania się.

Link to comment
Share on other sites

Temperatura odpowiednia dla krewetek to 22-24 stopnie. Jajka zrzucały prawdopodobnie przez zbyt wysoką temperaturę wody.

 

Pojawiły się już młode krewetki (temat z informacją założony). Zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...