Skocz do zawartości

[284L] Pielęgnice


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wizja jest taka że baniak ma być nie przesadzony, nie za dużo drewna, nie za dużo skał.

Widziałem gdzieś baniak z pawiookimi w którym był 1 kamień i ze 2 gałązki - efekt niesamowity, poniekąd to zasługa dużych ryb, ale właśnie coś takiego chce zrobić.

 

BTW. Wody dolałem do końca, przerzuciłem już Heńka z żoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zbiornika jeszcze nie zacznę podziwiać, bo póki co niewiele do podziwiania jest

Zgadzam się

 

czekam...czekam... na efekt !!!! :P

Ja też!

 

Baniak jest świeży, więc wygląda jak wygląda.

Widać że zależy mi na tym aby ryby miały miejsce, ale jednak trochę pustawo coś...

Propozycje jakieś ?

Co do tła... Gdyby nie widoczne kable, to zostawił bym baniak tak jak jest. Ciągle kombinuje.

 

Baniak w dzień

Dołączona grafika

 

Samica Szmaragdowa

Dołączona grafika

 

Para

Dołączona grafika

 

Heniek i synki - Synodontisy

Dołączona grafika

 

Synek - Synodontis, ładna sztuka, nie ?

post-770-13685160532852_thumb.jpg

 

Heniek

post-770-13685160533327_thumb.jpg

 

Pewnie zauważyliście również na zdjęciach 2 oscary.

Spokojnie, one nie są tutaj na stałe tylko przypomnę co napisałem w topicu 200L

[...] 2 pawiookie odmiany hodowlanej albinotycznej

TE RYBY NIE ZOSTAJĄ TUTAJ NA STAŁE!Są one chwilowo!musza podrosnąć do około 10cm (teraz maja po 5cm) by nie zostały zabite przez pielęgnice szwagra,jak podrosną do tych +/- 10cm to czeka na nie 450L,wiec spokojnie [...]

Ryby niby mają te 10cm, ale szwagier prosi abym jeszcze trochę je podchował.

 

Co na koniec napisać... Mhym...

Piszcie co myślicie o rybkach i o baniaku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cieszy mnie fakt, że ryby się wybarwiają, samiec ugania się za samicą, może będzie z tego tarło.

Dodałem tło, myślałem tyle dni co dać, aż poszedłem na łatwizne - okazało się, że chyba tak będzie najlepiej bo z efektu jestem zadowolony. Tłem jest prześcieradło docięte na wymiar zbiornika :).

Dodałem trochę "patyków" i 2 kamole, prawie osiągnąłem to, co chce osiągnąć - Piękno poprzez prostotę ;)

Pawiki nadal są u mnie, ale to już kwestia tygodnia, max dwóch.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuje wszystkim za komentarze.

 

Dziś jest wielki dzień, pawiookie popłynęły do prawowitego właściciela, na ich miejsce przypłynęły rybki, o których już pisałem, a dokładniej - Herotilapie Multispinosy.

Rybki te były do dziś w 200L, ale tam już jest obsada która mnie zadowala, więc herotilapie zamieszkały tutaj.

Rybkom tak to spasowało, że nie mają tutaj zadziornych kolegów i koleżanek, że od razu zabrały się za tarło

 

Fotki.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, ryby kombinowały coś, wskazywało to na tarło.

Szczerze mówiąc, to co zobaczyłem w tym zbiorniku, zadziwiło mnie to potęgi!

Synodontisy, ryby które naprawdę nie są łagodne, zostały sprane przez samca miodowego, ale w sumie to nic. Ciekawiej wyglądało to, jak miodowy bił Heńka, rybę która jest 2 razy większa, co ciekawe, Heniek odpuścił i siedzi teraz po drugiej stronie baniaka. Herotilapie jednak nie są takimi barankami!

Nie udało mi się nagrać praktycznie nic z tych walk, ale za to zrobiłem pare fotek i nagrałem film samego tarła.

Ryby te podczas tarła robią się pięknie czarne od spodu, daje to niesamowity kontrast z mocną żółcią.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

FILMIK!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...