Skocz do zawartości

[63l] Tideland


napoleon23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opis:

akwarium 63l - 60x35x30

 

Filtr - wewnętrzny

 

Oświetlenie - belka oświetleniowa 2 x 24W T5 865 + 1x15W 865 = 1 W/l (7H dziennie)

 

Podłoże

Aqua Substrate II+

 

Flora:

ELEOCHARIS PARVULA

ELEOCHARIS ACCICULARIS

Eleocharis vivipara

christmas moss

 

Fauna

?? x red cherry

?? x babaulti

będzie 10 x Bystrzyk Amandy

 

CO2

Bimbrownia

 

Nawożenie

Potas (k2so4)

micro + macro (1\4 dawki zalecanej)

 

Akwarium ma 2 tygodnia. Woda 1\2 kranówka + 1\2 Woda destylowana. Start udany, roślinki przyjęły się i zaczynają zarastać podłoże. Glonów brak. Co ciekawe nie ma śladów okrzemków ani glonów brunatnych na szybie - nie wiem czy to zasługa zmiękczenia wody czy przypadek. Jeszcze z tydzień max 2 i w zbiorniku zamieszkają bystrzyki. Obsada roślinna zostanie zwiększona o kilka nowych sadzonek Eleocharis vivipara z prawej strony. Zastanawiam się nad obsadzeniem całej tylnej ścianki zbiornika sitowiem igłowym. Komentarze i porady mile widziane.

 

http://www.youtube.com/watch?v=1EXqGLI5ygs

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Aktualizacja - 6 miesięcy

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

duży rozmiar

http://img210.imageshack.us/img210/6296/biaec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajne akwa tylko filtr za bardzo widoczny.

Jak tylko wpadnie jakaś kasa to przymierze się do kubełka. Ale chyba nie jest najgorzej, tło ciemne, filtr ciemny, jakoś się nałoży 8-)

 

Co do zbiornika martwię się tylko, że nie będę w stanie kontrolować rozrostu roślin w konkretnych sektorach. Jak ktoś już miał u siebie te roślinki to chętnie dostosuje się do podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba :) Ładne eleochariski nabyłeś. Ja czekam na swoje,ciekawe czy też takie będą :)

 

tu jest lepsze zdjęcie, bardziej naturalne kolory, z moim aparatem trzeba się napracować żeby cokolwiek wyszło.

Początkowo igiełki były sztywne i nienaturalne, po tygodniu zaczęły się ładnie wyginać. Bardzo szybko się przyjęły, teraz rosną jak szalone.

http://img521.imageshack.us/img521/5629/sl374002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba! Normalnie aż zazdroszczę-tak pozytywnie :) Gdyby nie to,że teraz mam inną koncepcję,to na pewno bym zmałpowała :) Może jak sie skuszę na 3 baniak :D

Ten eloś zupełnie z tyłu to vivipara? Ja kupiłam tylko parvula i accicularis i teraz się mogę puknąć w czółko,bo o tym trzecim na tył nie pomyślałam i zamiast tego nurzańca kupiłam.

Obsadę też widzę fajną planujesz. Nie mogę się doczekać następnych fotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba! Normalnie aż zazdroszczę-tak pozytywnie :) Gdyby nie to,że teraz mam inną koncepcję,to na pewno bym zmałpowała :) Może jak sie skuszę na 3 baniak :D

Ten eloś zupełnie z tyłu to vivipara? Ja kupiłam tylko parvula i accicularis i teraz się mogę puknąć w czółko,bo o tym trzecim na tył nie pomyślałam i zamiast tego nurzańca kupiłam.

Obsadę też widzę fajną planujesz. Nie mogę się doczekać następnych fotek :)

zawsze można nurzańca wymienić, pozytywna rzecz trawek - są tanie. kupowałem po 9zł bardzo duże koszyki, 1 wystarczył na moją obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o prawą stronę ,to przepięknie wyglądają te korzenie wystające z tego sitowia.Natomiast lewa no troszeczkę jak dalmatyńczyk. ;) Te kępy jak dla mnie trochę dziwnie wyglądają.Być może,gdy się bardziej rozrosną ,to zmieni to cały obraz.Jednak z lewej coś brak,czegoś :roll: co zasłoniło by też ten filtr,a przy okazji zapełniło te pustkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o prawą stronę ,to przepięknie wyglądają te korzenie wystające z tego sitowia.Natomiast lewa no troszeczkę jak dalmatyńczyk. ;) Te kępy jak dla mnie trochę dziwnie wyglądają.Być może,gdy się bardziej rozrosną ,to zmieni to cały obraz.Jednak z lewej coś brak,czegoś :roll: co zasłoniło by też ten filtr,a przy okazji zapełniło te pustkę.

Czekam aż "dalmatyńczyk" zniknie, zaczyna zarastać, zobaczymy co z tego trawnika wyjdzie za jakiś miesiąc. Dla porównania sitowie ładnie się przyjęło i bardzo zgęstniało. Co do filtra czekam na jakąś okazję na zakup zewnętrznego. Co do lewej strony zastanawiam się nad sitowiem, mam w planach obsadzenie całej tylnej ścianki, ale walczę ze sobą, bo wydaje się, że to trochę zburzy początkowe złożenie, czyli uwielbiana przeze mnie "wyspy" po bokach baniaczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok ;) szczerze to Twoje baniaki zawsze są ok, choć tym razem mam jedno "ale" :P

Obecna kompozycja mocno przypomina poprzedni aranż. Głównie chodzi mi o ułożenie korzeni, dużą przestrzeń z trawnika itd. Mimo iż jest ładnie i zapowiada się bardzo ciekawie, wolałbym zobaczyć coś nowego ;)

Ale dla pocieszenia powiem, że w grudniu startuje z czymś podobnym hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok ;) szczerze to Twoje baniaki zawsze są ok, choć tym razem mam jedno "ale" :P

Obecna kompozycja mocno przypomina poprzedni aranż. Głównie chodzi mi o ułożenie korzeni, dużą przestrzeń z trawnika itd. Mimo iż jest ładnie i zapowiada się bardzo ciekawie, wolałbym zobaczyć coś nowego ;)

Ale dla pocieszenia powiem, że w grudniu startuje z czymś podobnym hehe :P

Taki styl już obrałem. Zawsze bardzo podobały mi się takie zbiorniki z przewagą jednej strony. Chyba za szybko się to nie zmieni :D

Czekam na twój start zawsze to będąc doświadczony na swoim mogę coś doradzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty tylko na podłoże masz Aqua Substrate II+??

Nie do końca, można przyjąć że 20-30% podłoża to filtus floran (pozostałości po poprzedniej aranżacji) który został przysypany nową warstwą as II+, nie wyjmowałem tamtego podłoża, było "dojrzałe" i pomogło przy restarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo myślę u siebie nad zmianą podłoża.

Stosuje to podłoże już w drugiej aranżacji i jestem bardzo zadowolony, akwarium szybko dojrzewa i nie musisz nawozić za dużo, nie brudzi wody. Jeśli jednak masz skłonności do częstego przesadzania roślin to zapomnij, po zruszeniu podłoża jest wielki syf.

 

Co do zbiornika dorzuciłem christmas moss.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo myślę u siebie nad zmianą podłoża.

Stosuje to podłoże już w drugiej aranżacji i jestem bardzo zadowolony, akwarium szybko dojrzewa i nie musisz nawozić za dużo, nie brudzi wody. Jeśli jednak masz skłonności do częstego przesadzania roślin to zapomnij, po zruszeniu podłoża jest wielki syf.

 

 

No można powiedzieć że po ruszeniu każdego podłoża jest syf ale ja myślałem nad jbl i może jakoś zmieszać z innym podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mija 1,5 roku mojej przygody z akwarystyką, poniżej przedstawiam jak w tym czasie rozwijało się moje hobby od góry pierwsze zbiorniki.

 

Pierwsze 2 aranżacje, powstawały na bazie bazaltu i filtusa, oświetlenie 0,32w\l, bez co2 i z niewielkim nawożeniem.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Później przyszedł czas na zmiany, odłożyłem trochę gotówki, akwarium powstało na bazie 3 warstw podłoża, pierwsza ok 1cm AS II+, druga warstwa filtus, oraz wierzch ok 2 cm AS II +. Oświetlenie 1 W\L + co2 z bimbrowni.

 

Akwarium stało 6 miesięcy, w trakcie istnienia przechodziło niewielkie zmiany głównie związane z ułożeniem korzeni oraz niewielkie rotacje roślin.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Oraz wersja dzisiejsza, która działa już 1 miesiąc. Oświetlenie to 1w\l, podłoże AS II + oraz co2 z bimbrowni, a także korzystając z dobrodziejstwa naszej wrocławskiej elektrociepłowni woda w zbiorniku to 1\2 kranówka + 1\2 Destylowana

Wersja z czarnym tłem,

Dołączona grafika

 

i z białym

Dołączona grafika

 

dziękują za uwagę 8-) komentarze, te miłe jak i te mniej uprzejme, mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...