Skocz do zawartości

Skręcone liście Alternaterii


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że u altertaterii reineka liście w górnych partiach zaczęły się dziwnie skręcać i tak jakby tracić czewony kolor - co do koloru takie mam wrażenie - dolne liście natomiast są bez zastrzeżeń. Jakieś trzy tygodnie temu zagnieździły mi się wprawdze glony - krasnorosty (atakowały własnie górne partie tej roślinki), ale po zmniejszeniu oświetlenia do ok 6 godzin, częstszych podmianach wody i dołożeniu dyfuzora CO2 glony te są już w znacznym odwrocie - choć zostało ich jeszcze trochę. Może ktoś wie, jaki jest powód takiego skręcania liści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Własnie - NO3 mam w tej chwili w granicach 50mg/l - troszkę sporo. Czym nawożę? Na chwilę obecną od jakiegoś miesiąca niczym, bo staram się zwalczyć glony, choć w pewnym momencie było już fajnie, teraz znowu jakby wracały. Alternaterę w końcu dośc znacznie przyciąłem - nie wiem, czy odbije, ale mało, że mocno poskręcana, to jeszcze była cała w czarnym futerku. Zastanawiam się, bo inne roślinki też zaczynają czernieć na brzegach i skręcać się. Na przekór glonom wlałem dzisiaj dawkę nawozu Zooleku. Myślicie, że takie skręcanie może być powodem zwiększonego NO3?

 

Tak to wygląda na chwilę obecną - niestety.

post-5659-1368516036975_thumb.jpg

post-5659-13685160370471_thumb.jpg

post-5659-13685160371179_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz :D i już coś :D dzisiaj robię podmianę jakieś 25% wody, do tego dorzucę dawkę akwaflora zooleku - może coś się ruszy. Z glonami próbowałem walczyć po dobroci, ale niestety nie bardzo mi wyszło - widziałem jakieś tabletki z Sery - spróbuję zaaplikować. A alternanterę widać na jednym ze zdjęć - z tyłu sterczą przycięte łodygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witaj w klubie :D

a wracając do tematu - przeczytałem sobie w międzyczasie o Planta Gainer Classic - na stronie jest napisane, żeby stosować go jednoczesnie z PG Macro i PG Ferro+. Rzeczywiście tak należy robić, czy to tylko fajna sugestia do zakupu w większości dublujących się nawozów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Inne pytanie - zakupiłem PG Classic i PG Macro. Na Macro opis jest prosty - 1 dawka na 40 litrów dziennie. Natomiast na Classic jest tylko zalecenie aby dwać jedną dozę na 5 litrów podmienianej wody. Czy ktoś z was używa tego i czy to tez normalnie w cyklu dziennym można dodawać, czy rzeczywiście tylko przy podmianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...