Skocz do zawartości

Obsada do 40litrów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym dowiedzieć się jakie rybki proponujecie mi do zbiornika 40 litrowego, tyle że w akwarium tym znajduje się już 5 neonków, 1 skalar i 1 molinezja.

I jeśli to ma jakieś znaczenie chciałbym by w tym akwarium było żywe tło czyli jakiś mech czy coś. (prośił bym o poradę względm tego) więc nie wiem czy to będzie przeszkadzało w doborze rybek.

Tak btw to witam wszystkich forumowiczów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze oddaj wszystkie ryby obecne. Jak zwykle nie podany gatunek neonka ale za mała liczba i trochę za małe akwarium według mnie nawet dla Innesa (bo pewnie bez obrazy ale amator bo takie ryby hoduję w tak małym akwarium to pewnie jeszcze nie zna zielonego :roll: ) dla skalara to minimum gdzieś 200 albo i więcej dla molinezji tez gdzieś tak około.

Po za tym nie piszesz co i jak masz w akwarium jakie parametry nie piszesz jakie Ci się podobają tylko napisałeś i z głowy a my mamy Ci coś wymyśleć :roll:

Nie będzie tak fajnie:

viewforum.php?f=98

viewtopic.php?f=39&t=19607

Napisz jakie Ci sie podobają to my coś spróbujemy to poukładać.

Mógłbyś też podać wymiary bo coś mi sie zdaję że to akwarium nie ma 40 litrów.

 

EDIT:

Post wyżej molinezje minimum 100 (choć uważam ze powinno być więcej) litrów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysek Pigmej miałem na myśli w poście do którego podałeś też jest wymieniony. No gupik też może dręczyć bojownika (mój kolega tak miał że 3 gupiki naparzały na bojownika), zawsze jest ryzyko że rybki nie zaakceptują innych i będą ją atakować. Ale jedno z moich motto brzmi: "Kto nie ryzykuje to nic nie zyska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jestem zupełnie nowy - to prawda. Więc wybaczcie błędy

 

A rybki dostałem jakiś tydzień temu. W akwarium poza potrzebnymi rzeczami (filtr, napowietrzacz, grzałka) jest jeszcze jedna żywa roślinka (taka kula) i 2 sztuczne.

Co do wymiarów akwarium to długość wynosi 50 cm z przodu (szyba półokrągła) wysokość to 30 cm, a szerokość/głębokość to 25 cm. Jest 40 litrów a nawet może trochę więcej bo ta szybka półokrągła ma 51 cm.

Rybki jakie mi się podobają to:

Gupik Endlera - Poecilia Wingei

Gupik(Pawie oczko) - Poecilia reticulata

Bojownik - Betta splendens

Muszlowiec Wielopręgi - Neolamprologus multifasciatus

Muszlowiec Krótki - Neolamprologus brevis

Neon Zielony - paracheirodon simulans

Proporczykowiec z Kap Lopez - Aphyosemion australe

Kirysek Pigmej - Corydoras pygmaeus

Szczupieńczyk karłowaty – Aplocheilus annulatus

microrasbora galaxy

do tego jeszcze jakieś krewetki (jeśli by nie przeszkadzało to rybom)

 

Więc może z tym coś da się pokombinować?

I jak z tym tłem z mchu bo bardzo mi się to podoba ale nie chcę kosztem takiego tła tracić rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać wszystkie wymagania co są na tej stronie (oczywiście jeśli chodzi o panoramiczne):

http://andrzej_radomski.users.sggw.pl/aqua/aquamass.php

Wtedy będzie można dokładnie policzyć.

Od razu mówię że muszlowce w ogóle inne wymagania od pozostałych więc umieszczenie ich z innymi niż podałeś skończy sie katastrofą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podaniu wszystkich danych wyszło coś takiego:

 

Dla akwarium panoramicznego o wymiarach: 50×25(27)×30(h) cm i grubości szkła 4mm, przy prześwicie nad lustrem wody 2.0cm, obliczone zostały:

 

objętość brutto (wg wymiarów zewnętrznych): 39.5L

objętość netto (razem z podłożem): 34.7L

masa własna akwarium (samo szkło): 5.7kg

masa akwarium z wodą: 40.4kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić z mchu np. ;)

bierzesz 2 kawałki sztywnej plastikowej siatki o nie za dużych i nie za małych oczkach. Wielkość jak tył akwarium co nie. 5 przyssawek najlepiej. Żyłka jeszcze. I mech ale to dużo mchu ;) Siatki związujesz np. żyłką po bokach i dociskasz ale nie za bardzo żeby mech nie wyleciał ;)

To tak dajesz równomiernie kawałki mchu po całej siatce następnie dajesz drugą na to. Robisz wtedy taką kanapkę co nie ;) Dajesz przyssawki bo każdym boku i minimum jedną na środku. No i teraz to przyklejasz do tylnej szyby. Z mchu to ja najbardziej Ci polecę do czegoś takiego Weeping Moss lub Phoenix Moss. Oba rosną dość szybko do góry wiec nie będziesz zbyt dużo czekać i są bardzo ładne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...