Skocz do zawartości

Pare pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowa mam zamiar kupić sobie 1, lub 3 rybki. Posiadam małe akwarium (załączam zdjęcie podobnego akwarium). Mam pytania:

 

1. Jakie rybki będą dla mnie najlepsze na sam początek? Słyszałam, że podobno złote rybki bardzo brudzą? Ile kosztują takie rybki?

 

2. Czy do tak małego akwarium jest potrzebny filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze długość podaj.

 

 

Proszę o miłe odpowiedzi.

 

A czy moja odpowiedź była niemiła? ;) To, że nie używam w nadmiarze emotek nie znaczy, że jestem niemiła.

 

 

A przecież są ludzie, którzy trzymają w mniejszych kulach rybki.

Tak są, i takich ludzi powinno się surowo karać bo to jest znęcanie się nad zwierzętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest potrzebny dla każdego żywego stworzenia :)

 

Krewetki Red Cherry jak kupisz 5-6szt to rozmnożą się błyskawicznie. Koszt w sklepie koło 5zł. Koszt krewetki kupowanej od prywatnego hodowcy 1.0-2.5zł - na allegro jest pełno, może znajdziesz w swoim mieście.

 

Ale wcześniej kup filtr, pokrywę ze światłem (albo światło i szybę jakąś do przykrycia akwarium), podłoże i jakieś roślinki / korzeń / mchy (też na allegro taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w dział: dom i ogród -> zwierzęta -> akwarystyka -> wyposażenie akwariów -> oświetlenie i pokrywy ..... i tam szukasz oświetlenia tak by nadawało się rozmiarem do Twojego akwarium ;) np. "MINI LAMP 11W".

 

Krewetki czasem uciekają z akwarium więc i pokrywa by się przydała .. Może być szklana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, dla początkujących najlepszym wyborem jest 100l, ja gdy zaczynałem taki miałem i mam teraz ;) co prawda nie można w nim trzymać jakichś olbrzymich ryb ale większość gatunków się mieści. Na allegro wydatek na takie akwarium ze wszystkim co potrzebne nie powinien przekroczyć 500 zł, co innego jeśli bedziesz kupowała nowe. Wtedy to i nawet do 1000 zł jak chcesz mieć najlepszy sprzęt :| Ale jak kupujesz nowei dobre rzeczy to starczają na lata. Ja ten filtr który kupiłem 2003r służy mi do dziś ( choć lekko szwankuje) to samo z oświetleniem, pokrywą, grzałką no i samym akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczynałam na 48L i mam je do teraz i po za niewielkim problemem z doborem obsady (nie każda ryba się zmieści) nie uważam żeby było gorsze od 100L ...

 

Każde akwarium jest tak samo łatwe w utrzymaniu - jeśli się wcześniej o utrzymaniu akwarium poczyta... Jeśli nie, w 100L jest większa szansa że ryby przeżyją początki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...