Skocz do zawartości

fosylis vs Clarias


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czym roznia sie te ryby fosylis a clarias ...mam fosylisa tak mi sie oczywiscie wydaje (jest caly czarny i tak byl podpisany na akwarium w zoologicznym) ale chodze po internecie patrze po fosylisie to wszedzie prawie jest caly czarny a zas gdy widze tego suma slicznego jasnego w ciapki jest identyczny jak moj tylko ma inne ubarwienie to pisze ze to clarias.... bardzo bym chcial kupic drugiego do pary tego inaczej ubarwionego i nie wiem o co tu chodzi . Nie wiem czy fosylisy sa tylko czarne czy sa tez takze wlasnie biale w czarne ciapki , czy to wogole osobne gatunki ? pomozcie mi z tym . Pozatym czytam na innych forach o tej rybie to jedni pisza ze jest agresywna ze zjada im mniejsze rybki drudzy zas pisza ze jest to lagodna rybka tak jak u mnie , moj sum jest bardzo lagodny ....moja obsada to :

3 gurami marmurkowe dosc duze

1 pielegnica pawiooka(moj WIELKI blad bo mam za male akwarium na jej rozmiar , tzn ma dopiero 6 cm ale wiem ze okazala rosnie chyba ze w akwarium rosnie do góra 30 cm,w kazdym badz razie na forach strasza jej rozmiarami)

1 gibiceps

6 kirysków

5 prystelek

2 kirysy czy nawet kirysniki w kazdym badz razie jeden jest caly czarny

1 dosc duzy synodontis( przez niego moj gibiceps ma czesto pletwe szkubnieta , kupilem go razem z jednego akwarium w ktorym byl z fosylisem juz od samego poczatku synodontis tylko sie trzyma blisko suma a nawet razem ciagle siedza caly czas mam je od jakichs 4 miesiecy)

 

 

 

takie dodatkowe pytanko mam zamiar sie pozbyc kirysów prystelek gurami i pawiookiej poniewaz chcialbym nabyc pare jakichs wiekszych pielegniczek .mysle o paru zebrach ...co wy o tym sadziecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać łaskawie ze tak powiem litraż i też najlepiej długość akwarium :roll::?:

Podajesz obsadę bez litrażu to chyba coś nie tak :roll:

Mówisz ze akwarium za małe dla pawiookiej to też na bank za małe dla gibcesa i fosylisa. Podaj tez jego długość. Wiesz do jakich rozmiarów może dochodzić :?: Skoro łagodny to pewnie jeszcze mały ale podaj jego długość.

Różnicę:

http://www.google.pl/images?hl=pl&clien ... 40&bih=708

http://www.google.pl/images?um=1&hl=pl& ... =&gs_rfai=

 

Jak widzisz najłatwiej jest rozpoznać po płetwie grzbietowej. Fosylisy mają bardzo małą i o krótkiej podstawie a clarisy o bardzo długiej wręcz. Fosylisy są całe czarno ubarwione a clarisa też są na czarno tyle ze odmiany dzikie a hodowlane to są białe często z łatami itp.

Nie dokupuj drugiego. Będzie masakra. Nie wiem kto Ci powiedział że one nie są agresywne pewnie jakiś pseudo akwarysta. One będą Ci polować na małe ryby. Jak będziesz miał te 2 ryby w za małym akwarium to będą się też lały o podłoże bo każda ryba denna chce mieć jak największą powierzchnie dla siebie.

Tak więc podaj litraż oraz długość swojego fosylisa ponieważ be tego ani ruch a to nie jest chyba zbytni problem co nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za blad.moj sum ma 30 cm ,dokladnie go w nocy zmierzylem gdy siedzial przy boku akwarium.mam go 3 miesiace od samego poczatku ma taka sama wielkosc .niewiem czy Ty twierdzisz ze to agresywna ryba z opisów inyych ludzi z internetu czy sam tak twierdzisz . czytalem jak gosciu mial neonki i trzymal tam suma wlasnie takiego jak ja.....po prostu mysle ze ty chyba tego suma nie miales i nie doswiadczyles tego jaki on jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także skalara można od małego przyzwyczaić do neonków. A czym karmisz :?: Ta ryba odżywia się rybami np. cała rodzina jest agresywna. Ale jak trzymasz od małej to się przyzwyczaiła do małych rybek ale... Proszę Cię oddaj wszystkie ryby jakie Ci już napisałem łącznie z tym sumem bo akwarium jest za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...