Skocz do zawartości

Kiryski ale nie typowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry dzien mam dosc dziwne pytanie- czy kiryski opiekuja sie potomstwem (kiryski spizowe albinosy) . Mam parke w akwarium 25l i ikre na pzredniej szybie. Gdy tylko jakas rybka podejdzie czy ktos z rodziny para sie ustawia na bozycji bojowej. To normalne? Czasem inne rybki wyganiają.Post bylby dluzszy ale cos sie popsulo i lepsze skasowalo.Teraz pytania-

1.Po ilu dniach malutkie sie wylegną jezeli widac biale kropeczki na niektorych jajeczkach?

2.Czy musze pzreniesc ikre i wyleg?

3.Jak tak to moze odpowiednie byc pudelko dosc duze plastikowe po proszku do prania?

4.Gdy by mozna bylo pzreniesc moga nie miec grzalki ?

5.Jakby mialy zostac w akwarium starczy im do chowania sie jakas roslina(moczarka czy kabumba?) aby nie zginely?

6.Czy to normalne zachowanie kiryskow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmnażając większość dostępnych gatunków kirysków,nigdy nie zauważyłem by interesowały się złożoną ikrą,ale mają one swoje często stałe, ulubione miejsca w akwarium gdzie przyklejają ikrę,dlatego pewnie sądzisz że się nią opiekują . Tarło w zależności od gatunku i karmienia dorosłych jest często powtarzane.Samiczki składają do kieszonki ze złożonych płetw odbytowych od 1-3 ziaren ikry i dopiero po zapłodnieniu w bardzo ciekawy spośób przyklejają ją w wybranych miejscach.Nie stwierdziłem by kiryski ją zjadały,i swój wylęgły narybek i najlepsze rezultaty były (najwięcej narybku)ikra pozostawała na swoim miejscu z tarlakami bez innych ryb.Przenoszenie ikry wymaga trochę wprawy jeśli znajduje się ona na szybach zbiornika,najlepiej użyć żyletki do jej zdjęcia,warunkiem wylęgnięcia jest ta sama woda(o tych samych parametrach,ich utrzymanie do czasu wylęgu i napowietrzanie).Pojemników po środkach chemicznych i głębokich nie stosuj,jest pełno pojemników na żywność,dużo bezpieczniejszych.W akwarium najlepsze kryjówki dla narybku,to mech jawajski,mikrozoria a zwłaszcza ich gęste ciemne korzenie,potrafią też kryć sie i żerować w wgłębce pływającej przy powierzchni.W większym ponad 100l zbiorniku można równolegle rozmnażać Kiryski i ancistrusy nie odławiając tarlaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, mam jeszcze 1 problem- czy jeżeli mi kilka jajeczek zapleśniało czy to na zdrowe pójdzie? Dałam trochę ''leku na pleśniawke i kulorzęska '' bo nie mam nic innego. Wiem, że to zbytnio nie pomoże ale chciałam spróbować..co mam w razie czego kupić? Proszę szybko o pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powody są różne pleśnienia ikry,bakterie ,grzyby ,uszkodzenia przez wypławki,czy nie zapłodnione niektóre ziarna.U Ciebie ikra została złożona w zbiorniku ogólnym więc jeśli zapleśniało kilka zaledwie ziaren to i tak nieźle,więc można było odpuścić preparaty.faktycznie do ochrony ikry przeważnie stosuje się Akryflawinę (Trypaflawinę) niszczy mikroorganizmy i grzyby,ale należy pamiętać że to nie witamina i bez wyraźnego powodu nie stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada : 1 danio pręgowany samiec i kardynałek chiński samiec, 2 kiryski spiżowe albinosy para i 2 (chyba) samce czy para kirysków pstrych. Zalane jest jakiś tydzień, akwarium 25L. Czyszczę gdy jest brudne, to znaczy woda tak inaczej wygląda, nie to, że mętna ale mam korzeń, i on zakwasza lekko tę wodę, i gdy ona jest naprawdę żółta (po jakimś 1 czy półtora miesiąca, ale ostatnio miałam wodę jeden miesiąc i 3 tyg. jakoś). Mam nadzieję, że dobrze zmieniam, jak nie, to się poprawię.Z tym jak podmieniam wodę to tak- szykuję potrzebne rzeczy, potem wyciągam wyposażenie akwarium, mam akwarium na podłodze (oczywiście jest pod tym styropian aby się nie zniszczyło), więc wężem nie idzie, to jak mówiłam wyciągam rzeczy, potem rybki, myję te rzeczy pod zimną wodą troche nie dokładnie, aby bakterie zostały , a żwirek obmywam też zimną wodą. Potem wsadzam żwir, rzeczy i wodę ;podłączam aparaturę i wsadzam powoli rybki (odlewam im trochę wody z tego pojemniczka i nalewam zwykłej z akwarium ... aż się unormuje i potem wkładam je do wody).

Właśnie kupłlam coś takiego. Podobna nazwa ale pisało- na pierwszym produkcie niszczy takie choroby jak kulorzęsek, pleśniawka itp. a na drugim że niszczy bakterie i grzyby.. ale chyba raczej na rybach.. no ale maleństwa już się wykluły; pływały po akwarium, próbowałam przenieść ale sitka mają za duże oczka, więc trochę zajęło zanim się udało przenieść, ale ikrę też przeniosłam, i posadziłam w słoiczku. Obsada słoiczka- ikra, rybki, roślina i malutka kostka napowietrzająca aby narybek nie zdechł i codziennie podmieniam im 1/10 wody, aby nie zmarzły ,chociarz maja 23* , w akwarium to samo. Jak coś jeszcze zrobić/napisać czy coś powiedzieć mówcie.

PRZEPRASZAM jak za długie jak coś... I poprawiłam, mam nadzieję, że już nie ma błędów. Jak tak proszę mówić.(jeszcze sorki za powtórzenia)

 

Edit:

 

 

 

Atreyu: Tekst długi. Spoko.

Ale 90 błędów ortograficznych i literówek w jednym poście to gruba przesada.

Ponieważ we wcześniejszych jest podobnie przyznaje ostrzeżenie.

Jeśli poprawne pisanie sprawia problem, zachęcam i doradzam zainstalowanie przeglądarki sprawdzającej pisownie - polecam Firefoxa.

No i posty się edytuje a nie pisze jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...