Jump to content

Diody w akwarium


Recommended Posts

buszując po internecie natknełam się na coś takiego jak diody do akwarium podobno są wodoodporne i nie wydzielają substancji nieprzyjaznych rybom czy to prowda i czy jak kupię sobie coś takiego nie okaże się że po po pierwszym dniu mi ryby zdechną

 

dam 2 linki z allegro:

http://allegro.pl/akwarium-oswietlenie- ... 49263.html

http://allegro.pl/akwarium-oswietlenie- ... 97565.html

 

co wy na to??

Link to comment
Share on other sites

http://allegro.pl/listwa-diody-48-led-tasma-super-mocna-wodoodporna-i1202151951.html

Ja ci takie polecam, mam takie i rybą nic nie jest. Jak masz zdolności i znasz się na elektronice to sam możesz zrobić.

Ja mam takie jak tu na aukcji i sam też zrobiłem kilka

Karolina pisze o diodach ,które są zatapialne,a nie o takich jakie ty masz na myśli przyklejanych nad lustrem wody. ;)

Ja powiem od siebie---karolina---,że to tylko taki bajer wizualny,który nic nie wnosi dla ryb ani roślinek.Nie zagraża naszym mieszkańcom w akwarium.Jedno co to umożliwia nam podglądanie ryb w nocy,ale czy to jest takie w porządku. ;)

Link to comment
Share on other sites

To sa diody do zatopienia. Je się daje na dno.

Czy ty wiesz kolego ,co ty piszesz.

Gdzie ,to jest napisane ,że te diody co ty proponujesz są zatapialne :shock: .Czytaj to co chcesz kupić i co ty komuś proponujesz. ;)

Te diody ---pisze ;) ,że są wodoodporne,a to jest znaczna różnica jeśli myślimy o zatapialnych.

Wodoodporna ,a zatapialne to nie jest to samo. ;)

:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Mam takie same miesią temu kupione, całkowicie na dnie i wszystko działa jesy szczelne, są pokryte wodoodpornym sylikonem. Więc czemu nie są zatapialne??? ONE SĄ PODOBNE DO AKWARIUM, w akwarium ścianki są połączone sylikonem i jakoś napuszczasz wode do akwarium - czyli można powiedzieć że jest zatapialne.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam,ale ty człowieku ciężki jesteś.

W tym linku jak go otworzysz nawet słowem,jednym słowem nie jest napisane,że można to stosować w akwariach i do tego jeszcze zatapiać.

Mowa jest tylko o samochodach i miejscach w jakich można je stosować.Czyli w przypadku samochodów dlatego wodoodporne,że jeśli na te miejsce działa w jakiś sposób woda ,ale jest to działanie czasowe i nie trwałe,czyli woda nie działa przez cały czas na te diody można je tam stosować.Na takie coś mówi się ,że są to diody wodoodporne.

Jeśli jest coś co na stałe jest zanurzona w wodzie ,zatopione na cały czas użytkowania,mówi się o takich rzeczach,że są zatapialne.

Naprawdę ,czytaj człowieku ze zrozumieniem,to na pewno dożyjesz starości.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem ,ale to normalnie szok :help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Sił mi brak. To według ciebie jak by napisali że doda jest dziewicą to byś uwieżył że jest :o Jakby alegrowicz miał napisać wszystkie zastosowania to byś do jutra czytał. Nie wiem czy kłucisz się żeby posty nabijać czy co ale wątpi że można cię przekonać do prawdy. Żywotność diody wynosi średni 100000H wię jeśli będzie się palić 10h na dzień to wytrzyma 10000 dni co daje 2 lata z kawałkiem, te diody są wodoodporne przez 50lat (na opakowaniu pisało, jak kupisz w zwykłym elektroniku to ci dają opakowanie) czyli przez cały czas użytkowania będą zatopione. Więc podałem ci naukowo potwierdzone wyniki, jeśli myślisz że jesteś mądrzejszy od naukowców to pojedz do jakiegoś IBN to ci wytłumaczą że jednak nie jesteś mądrzejszy od naukowcó i że te diody są zatapialne.

Link to comment
Share on other sites

Tylko popatrzcie jak te diody są łączone http://www.youtube.com/watch?v=rVqg5LjXqJg przecież pomiędzy te łączenia na pewno wejdzie woda więc wkładanie takich diod do akwarium pod podłoże jest chyba nie tak , na chłopski rozum myśląc. Zamontuj świetlówkę u góry przeznaczoną do celów akwarystycznych i będzie po kłopocie , ryby i roślinki Ci wtedy na pewno nie ucierpią. Karolina22 jeśli chodzi Ci tylko o zmianę koloru na niebieski poczytaj tutaj viewtopic.php?f=43&t=21658 też chciałem zmienić kolor ale wybili mi to z głowy :zamieszany:

Link to comment
Share on other sites

kamilvdono kolega ma racje, że one nie są wodoodporne. To są takie diody, co w samochodach się montuje (jako wodoodporne bo jak woda na zewnątrz na nie poleci to się nic nie stanie). Dioda jak ją włożysz do akwa, a nie będzie wodoodporna to i tak będzie świecić tylko woda też będzie pod napięciem.

 

Powiedz na ile one tobie volt działają???

 

Chyba, że się mylę.

Link to comment
Share on other sites

wytrzyma 10000 dni co daje 2 lata z kawałkiem

 

Co daje że rok ma około 5000 dni :):geek:

 

Janusz ma rację, sprzęt do używania pod wodą jest opisywany jako zatapialny, a to co wy chcecie zrobić z tymi diodami to użyć je niezgodnie z przeznaczeniem.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Jonny,ale ja wiem co piszę.

Jak dla mnie to koleś może nawet zwykłą żarówkę zatopić i potem pisać,że przecież ona była wodoodporna.

Ja piernicze ale się uśmiałem.HAHAHAHAHAHAH

Modzie możesz mi nie zaliczać tego postu i tych przed też.

Link to comment
Share on other sites

kamilvdono kolega ma racje, że one nie są wodoodporne. To są takie diody, co w samochodach się montuje (jako wodoodporne bo jak woda na zewnątrz na nie poleci to się nic nie stanie). Dioda jak ją włożysz do akwa, a nie będzie wodoodporna to i tak będzie świecić tylko woda też będzie pod napięciem. Powiedz na ile one tobie volt działają???Chyba, że się mylę.

Jeśli się włoży nieszczelne diody do akwarium to woda będzie pod napięciem ale nieodczuwalnym bo to wacha się akurat te są szeregowo łączone co 3 więc jest około 12volt ( zwykła ładowarka telefonowa) a jak włoży się nieszczelną diodę do wody to nie świeci (próbowałem) lub świecą bardzo słabo (w nowszych ledach). Taki wąż jest bardzo profesjonalnie zasylikonowany. Możecie się zemną sprzeczać ale i tak wiem że mam racje :mrgreen:

 

P.S. Jonny nie zauważyłem błędu w obliczeniach, w kalklatorze źle wpisałem, ale ty też nie masz racji że strgo wynikało że rok ma 5000 dni bo napisałem z hakiem

 

Dzięki Jonny,ale ja wiem co piszę.

Jak dla mnie to koleś może nawet zwykłą żarówkę zatopić i potem pisać,że przecież ona była wodoodporna.

Ja piernicze ale się uśmiałem.HAHAHAHAHAHAH

Modzie możesz mi nie zaliczać tego postu i tych przed też.

może ty ty wierzysz że można zatopić zwykłą żarówkę nie wnikam w poziom IQ. Ja również się uśmiałem czytając twoje posty

Link to comment
Share on other sites

Dobra niech tobie będzie.

 

 

jest około 12volt ( zwykła ładowarka telefonowa)

Ale z tym się nie zgodzę. Ładowarka telefonu nie ma 12 V tylko +/- 5V :)

 

I one nie muszą być podłączone szeregowo po 3.

 

Napięcie może być 5 V czyli takie na całą listwę a jak świecą jasno czy słabo to zależy od prądu.

Link to comment
Share on other sites

Ale z tym się nie zgodzę. Ładowarka telefonu nie ma 12 V tylko +/- 5V

No te nowsze tak maja około 5V a ja wziołem taką starą z alkaceta (z takiego podobnego do cegły)

I one nie muszą być podłączone szeregowo po 3.

Nie muszą ale są, bo jedna ma około 3,6-4 volt a napięcie potrzebne żeby świciły to 10,5 (w tedy świecą słabiutko) a na 12V świecą bardzo dobrze
Link to comment
Share on other sites

Dobra ja proponuję tak:

Kupić sobie profesjonalne oświetlenie do akwarium np.t5 z oprawkami bryzgoszczelnymi,co świadczy o tym ,że te oprawki są wodoszczelne,wodoodporne i je sobie zamontować na dnie w akwarium.Efekt gwarantowany.

A jeśli chodzi o IQ to myślę ,że moje jest wyższe niż twoje trzynastolatku.

Mamie za mleko zapłać ,a potem się bierz za sprawy elektryczne.

Link to comment
Share on other sites

Ale po co po 3 bo nie ogarniam.

 

A mi się coś tak bardzo wydaje, że te diody co dałeś to one są równolegle po podłączane, a nie szeregowo. Szeregowo to jest taj jak lampki na choinkę.

 

One mogą świecić mocno pod napięciem 12 v gdyż są diody na 3V i 12V (tam są na 12V i dlatego pod ładowarka 12V mocno świecą, a pod 10V słabiej. One nie są szeregowo, tylko równolegle).

 

 

 

Tam jest takie połączenie.

 

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi jeszcze o te diody ,to zadałem sobie troszeczkę trudu i napisałem do firmy produkującej to oświetlenie zadając im pytanie.

Treść wiadomości:

Mam pytanko.

Czy w/w diody można zatopić w wodzie w akwarium,czyli dać je na same

dno.Czy

są zatapialne,ponad wszelką odpowiedzialność.

W odpowiedzi otrzymałem ,to:

Re: Pytanie o przedmiot: Listwa diody 48 led Tasma SUPER MOCNAWodoodporna (Numery ofert 1202151951)

 

Witam

 

Diody sa wodoodporne ,nie wodoszczelane .

 

Pozdrawiam

 

Zawsze możesz sam napisać,no chyba ,że wiesz lepiej od producenta.

 

Więc młokosie jeśli nie jesteś czegoś pewny,to się najpierw upewnij i doucz,bo jednak nie jesteś tak obcykany w diodach jak piszesz.

Nie oczerniaj innych ,a zwłaszcza mnie ,że wiem mniej od ciebie,bo raczej jest odwrotnie i ty wiesz wielki guzio.Jeśli nabijam posty ,to przekazuję swoją wiedzę a nie kolorowe sny z nocy,po przebudzeniu z ręką w nocniczku.

A i współczuję taj wrodzonej inteligencji.

Modzie przepraszam ale musiałem to napisać.Powyższe posty mogą nie być doliczone do ogólnych.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Po pierwsze spokojnie wszyscy.

Po drugie zobaczcie sobie temat o grzałkach, tam jest to samo zagadnienie poruszane. Wodoodporny a działający pod wodą to dwie różne rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

kamilvdono Więc widzisz, że one nie mogą być pod wodą.

 

Dodam, że taka listwa jak dałeś to nie jest listwa do akwarium i ona jest powlekana jakimś innym silikonem (nie akwariowym) Więc ja wyciągnął bym tą listwę bo może źle działać na rybki.

 

 

Dodam, że takie oświetlenie stosuje się w samochodach i najczęściej montuje się je na miejsce świateł przeciwmgielnych i dla tego napisali, że są wodoodporne bo jak pada deszcz albo jak zamokną to się im nić nie stanie ale zanurzać ich w wodzie nie można.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...