Jump to content

jak to działa?


Recommended Posts

Zasada jest bardzo prosta:słup wody w rurce wypychany jest przez bąbelki powietrza do góry,przeważnie nad lustro wody.Do Twojego malutkiego litrażu najlepszym rozwiązaniem ,byłoby umieszczenie takiego filtra jako zewnętrzny w pojemniku równym z wysokością zbiornika i połączeniu obu zalaną wodą u-rurką.Wtedy w akwarium nie miałbyś nic oprócz mało widocznej rurki.

Link to comment
Share on other sites

jachaja5 mam do ciebie proźbę mógł byś rozwinąć ten pomysł a może pokusiłbyś się o jakiś rysunek :?:

1-akwarium(Twoje ma 22cm wysokości jak podałeś)

2-zbiornik dodatkowy (powinien być tej samej wysokości)najlepiej wykonać ze szkła ale można użyć jakiegoś pojemnika plastikowego(jest pełna gama do celów spożywczych)w ostateczności nawet przyciętej na wysokość 22cm przezroczystej butelki np.po pepsi.

3-rurka przelewowa do transportu wody z pojemnika do akwarium.

4-U-rurka,którą według zasady naczyń połączonych,woda przepływa z akwarium do pojemnika(należy ją dokładnie zalać zanurzając całą w akwarium,następnie przytkać szczelnie palcem jej krótszy koniec i umieścić w zalanym pojemniku dopiero można puścić palec.

5-dodatkowa rurka o średnicy 5cm,która ułetwia sprawy ale konieczna jest tylko prze zastosowaniu materiałów drobnych do filtracji(typu ceramika,keramzyt,żwir.

6-wężyk doprowadzający powietrze,powinien być zakończony kształtką a jego wylot umieszczony w dolnej części rurki przelewowej to podstawowe rozwiązanie a jest ich wiele.

7-wkład filtracyjny wg uznania.

Na samym dole najprostszy gąbkowy filtr ,który tylko umieścić w pojemniku,pojemnik połączyć u-rurką lub zalanym wodą peszlem i gotowe.

post-5030-13685160131062_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...