Skocz do zawartości

Pyszczaki


AsFeron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio parkę pyszczaków.

Na początek wsadziłem je do akwarium 50l, bo chciałem sprawdzić jak się zachowują za nim wsadzę je do akwa ogólnego.

W 50l są dwie groty do których samiec nie dopuścił żadnej ryby (3 giętkoząby,wtedy 2 pyszczaki i jeden glonojad).

Do tego samiec do tego stopnia był tak agresywny iż samica ledwo pływała, więc od razu wsadziłem ją do akwarium 16l w którym było trochę młodych molniezji, (samica około 6cm)ale samica zachowywała się bardzo dobrze, więc wsadziłem ją do akwa ogólnego.

Więc moje pytanie czy samca też mógłbym dać do ogólnego i czy nie atakował by innych ryb?

 

Akwa ogólne 200l

Obsada:

20 danio

15 brzanki różowe

10 neonki

5 molinezji

4 brzanki sumatrzańskie zielone

2 mieczyki

10 gupików

4 glonojady

30 kirysków

 

Atreyu: Pytasz o obsadę, więc temat przenoszę do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie możesz ich wpuścić do tych 200l bo to ryby z zupełnie innymi wymaganiami co do wody od pozostałych które masz. Oddaj je bo tylko będą się meczeć.

W ogóle nie piszesz co to za gatunek pyszczaka,a le to nie ważne bo do tego akwarium się nie nadaje.

 

BTW. masz przerybienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 kirsyków na 200l to pewnie nawet dna nie widzisz, nie wspominając już o tym że twoje ryby to mieszanina ze wszystkich stron świata, a nie biotop. Masz przerybienie i to spore. powinieneś oddać co najmniej z 15 -18 kirysków. A jeśli chodzi o te pyszczaki to tak jak juz sie kolega na górze wyraził, to nawet o nich nie mysl przy twojej obecnej obsadzie. Do pyszczaków musiałbysmieć inne akwarium albo oddać wszystkie te ryby które masz to wtedy byś mógł je chodować a to dlatego, że pyszczaki wymagają wody twardej i wysokiego pH a wiekszość twoich ryb potrzebuje raczej miękkiej wody i odczynu pH obojętnego lub jeszcze niżej (np. neony) , nie mówiąc już ze dla pyszczaków musi byc specjalnie urządzenie akwarium, tzn. same skały i kamienie bo one potrafią niszczyć rosliny, no chyba że anubiasy to wtedy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa ogólne 200l

Obsada:

20 danio

15 brzanki różowe

10 neonki

5 molinezji

4 brzanki sumatrzańskie zielone

2 mieczyki

10 gupików

4 glonojady

30 kirysków

Zawsze w takich chwilach mam wątpliwości co do prawdy takiego postu i ten uważam za :spam: . Po prostu nie mieści mi się w głowie, jak można tyle rybek wpuścić do 200L :zamieszany: . Jak dla mnie jest to fizycznie niemożliwe i ściemniasz żeby sobie popisać. Daj fotkę na dowód.

I Ty chcesz jeszcze pyszczaki. Weź się stuknij w głowę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie nie powiedziałabym, że tyle masz tam tych rybek co nie zmienia faktu, że one tam są. Czy to są sztuczne rośliny? Jeśli tak to kup żywe, nikt nie lubi plastiku. No i obsada do natychmiastowej zmiany. Załóż temat w dziale obsad i pytaj. Taka obsada jak Twoja nie ma prawa bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...