Skocz do zawartości

112L, 30L- zmiana obsady.


dejf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od około 10 miesięcy posiadam 112litrowe akwarium. Na dzień dzisiejszy obsada w akwarium wygląda:

-4x gurami mozaikowe,

-4x żałobniczka,

-2x kirys pstry,

-1x glonojad,

-2x sum szklisty,

-5x molinezja czarna,

-2x danio niebieski.

 

Podłoże akwarium wysypane jest filtus floran, przysypane grysem. Pompka BT700, grzałka z termostatem 220v/240v. Oświetlenie- 2 świetlówki 18v w pokrywie. Posiadam spory korzeń, wszystkie rośliny żywe (m.in. lotos, moczarka, cryptocoryne, mam jeszcze takie rośliny, mają takie strasznie długie, zielone liście- niestety nie znam ich nazwy). Temperatura wody wynosi 26stopni.

 

Wciągnęła mnie trochę akwarystyka, chciałbym podmienić obsadę akwarium na "prawdziwą obsadę akwarium 112L. Nie mam na myśli tutaj jakichś gatunków ryb, które są "bardzo wymagające"..., ponieważ jeszcze nie jestem zbyt doświadczonym akwarystą. Ale sam już zauważyłem, że moja obsada jest źle dobrana, dlatego też chcę to zmienić. Dodam też, ze u mnie w mieście nie dostanę jakichś rzadkich gatunków ryb...

 

Posiadam również mniejsze akwarium, 30L. Grzałka Elite, Pompka Aquael, rośliny- wszystkie żywe- cryptocoryne, mech i taka trawka..., korzeń, podłoże wysypane grysem. Na dzień dzisiejszy pływa tam około 30-40 krewetek red cherry oraz 5 młodziutkich molinezji czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112L : Gurami, Glonojad(mowa tu chyba o Zbrojniku Niebieskim?) i Kiryski mogą zostać i wystarczy, w 30L oddał bym te krewetki, sprzedał albo dogadał się z jakimś hodowcą żółwi wodnych...bo tych krewetk to trochę sporo jka na takie akwa i te molinezje z 30L koniecznie wyjmij i oddaj do zoologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te molinezje to chwilowo (jak trochę podrosną pójdą do 112L). Gupiki wpuściłem do 112l. Dziś kupiłem 4samiczki i 2 samce. Samiczki mają takie czarne plamki ale to chyba wszystkie takie mają nie? Takie małe. A dla krewetek dlaczego za małe? Moim zdaniem dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejf zostaw tak 10 krewetek najlepiej po 5 samcóe i samic a i tak za kilka miesięcy będziesz miał pełno krewetek, wiem i znam sie na tym mi starczyła parka i już w akwa 65L wszędzie są krewety, dobrze że żółw trochę ogranicza je. Krewetki sprzedaj do loologa albo na allegro, da się nawe na tym zarobić średni chodzą po 1zł w zoologu i 0,50-2zł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...