Skocz do zawartości

Gupiki rozmnażanie


Fish15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij od zakładania tematów w odpowiednich działach.

Temat przenoszę do działu rozmnażanie.

Zmieniłem nazwę tematu. Stara nic nie mówiła o zawartości tematu, no i nie musisz pisać wielkimi literami.

 

Skoro są tylko 3 sztuki narybku to nic z tym nie poradzisz.

Samica pod twoją nieobecność mogła zjeść narybek.

Mogła też przestać rodzić bo ją zestresowałeś.

 

Poza tym warto czasem użyć search.php

Temat gupików był wielokrotnie omawiany, nie ma prostszych ryb w rozmnożeniu niż gupiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miała-kiedy? Jeśli ma dobrą dietę to ciągle będzie miała okrągły brzuszek. A i może po prostu ona je zjadła.

 

Edit:

 

nie ma prostszych ryb w rozmnożeniu niż gupiki.

nie każdy tak myśli, bo w nie każdym akwarium tak jest jak napisałeś :spam:

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla kogoś gupiki są trudne w hodowli i rozmnażaniu to powinien zrezygnować z akwarystyki. Nie lubię terminu "ryby dla początkujących", ale prostszych ryb w utrzymaniu i rozmnażaniu - po prostu nie ma. Wszelkie komplikacje nie wynikają zwykle z trudności w rozmnożeniu, zazwyczaj problem jest z doświadczeniem [lub mówiąc mniej przyjemnie z wiedzą] danego hodowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mówię o sobie? :shock: Tak do wiadomosci dobrałam parkę welonów i mają już jedno dziecko i następne za ok. niecałe 2 tygodnie są w planie. :D

 

Atreyu: Co ma welon do gupików? Nie, nie odpisuj, po prostu przeczytaj 5 punkt regulaminu, a dokładnie podpunkt g i stosuj się do niego. Tym razem zwracam tylko uwagę słownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą być źle hodowane nigdy mi tak nie robiły mam 112l i od 7 lat mam trochę doświadczenia dobrze je karmie nie za dużo dodaje środków anty pleśniom i bakteriom nigdy jeszcze nie miałem takiego przypadku, że nie wykociła się do końca mogę zatwierdzić, że są dobrze hodowane bo ta samica jest z własnej hodowli i rozmnażam też inne gatunki ryb jak: skalar, glonojad, krewetki, kiryski i gupiki. Nigdy nie miałem problemów z ich rozmnażaniem. Umieściłem w pytanie w nie tym dziale ale tylko dlatego, że mam tu konto od wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za dużo dodaje środków anty pleśniom i bakteriom

A mogę zapytać po co dajesz do akwarium takie środki ? W dobrze działającym akwarium są niepotrzebne, a jak dajesz nie potrzebnie - kiedyś mogą nie zadziałać.

 

Czasami się zdarza że po okoceniu się gupiki chorują. Może to jest powód wielkiego brzucha samicy, a młode najnormalniej zjadła. Czy ma może na przykład odstające łuski?

 

Jeśli faktycznie nie okociła się do końca, to powinna to nie długo zrobić. Zdarza się że gupiki "rodzą na raty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestresowana samica, czyli np. taka łapana na siatkę i wrzucana do kotnika może zatrzymać poród na parę godzin.

 

PS: Środków na bakterie, jeśli ryby są w akwarium ogólnym nie powinieneś wcale dawać... takim czymś zabija się tylko cykl azotowy. W akwarium tarliskowym, przy rybach jajorodnych można dać coś na pleśń, ale lanie czegoś na bakterie, przy gupikach, w akwarium ogólnym tylko zaszkodzi a nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...