Skocz do zawartości

Zielone nitki i żółknące liście...


rafa9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lej żadnych specyfików na glony, porostu lejąc nawozy a nie dostarczając węgla do procesów fotosyntezy dla roślin glony wykorzystują CO2 wytworzone przez ryby i dla roślin nie starcza a dodatkowo odżywiasz je nawozami :zamieszany :zamieszany:

Zacznij podawać CO2 oraz (lub nawet samo)easy carbo a zobaczysz jak glony zaczną zanikać. Pamiętaj sprawdzać NO3 od wysokiego pojawiają się glony ale przy podawaniu C może ono gwałtownie spadnąć, a przy braku N gdzie azot odpowiada za przyswajanie innych pierwiastków będziesz go musiał uzupełnić aby glony znów się nie pojawiły. (NO3 staraj się utrzymać nie mniej niż 5 i nie więcej niż 25 chyba że zamierzasz mieć akwarium holenderskie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz światło i czy podajesz CO2 i czy dodatkowo nawozisz rośliny

Jak już pisałem mam:

-15w,T8 sun-glo 4200K

-8w,T5 4000K.

Co2 nie podaję.Wlewałem aqua plant i aqua gainer-teraz wlewam tylko ten drugi.Ograniczyłem czas świecenia do 10 godzin.Glony biorą się nie wiadomo skąd-nie ma ich kilka dni,a potem nagle pojawiają się.Co dziwne nurzaniec,wgłębka,cryptocoryna i inne rośliny rosną świetnie.Problem z ''nitkami'' mam tylko na ludwigii,szybach i na korzeniu. Może jakiś preparat pomoże jak np.Algin?

 

Ja powtórzę jeszcze raz:

-Masz wg.mnie niewłaściwe świetlówki,za słaba barwa barwa i widmo

-Nieodpowiednie nawożenie.

Już kiedyś pisałem ,jak ja to miałem problem z glonami nitkowatymi i o tym jak sobie z nimi poradziłem .Złe dobranie świetlówek o złym widmie tzn.za dużo widma w kolorze niebieskim,kolorze który sprzyja glonom.Co do nawożenia ,to roślinki twoje przy nie właściwym świetle nie zużywają tyle makro i mikro i stąd masz problem.Po co tyle lejesz,właśnie z tych nie przetworzonych nawozów korzystają glony,które jak by nie patrzył też są roślinkami ;) ,tyle że tymi najniższymi.

Moja propozycja ,to zmiana przynajmniej na początek jednej świetlówki .Tą sun glo na razie bym zostawił, a wymienił bym tę drugą na jakąś silniejszą i innym ,lepszym widmie,oczywiście jak najmniej koloru niebieskiego.

A i jeszcze bym zapomniał ,to zacznij podawać co2jak nie masz bimbrowni lub lepszego sprzętu ,to przynajmniej kup sobie easy carbo.

Taka jest moja sugestja ,co zrobisz twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...