Skocz do zawartości

72l- Ramirezki i spółka {str.4}


seba0701
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie: Czy można coś zrobić aby bystrzyki pływały w ławicy, bo te moje pływają po całym akwa ale pojedynczo, tylko jak wkładam rękę do baniaka żeby coś zmienić to one zaczynają pływać razem?

PS. I jak teraz podoba Wam się akwarium.

Po prostu im rozkaż :lol:

Nie da się ich zmusić do pływania razem. Po za tym pływają. W 72l nie podzielą się na pomniejsze ławice. To jest jedna ławica tylko ,że wygląda jakby jedna nie była. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu im rozkaż :lol:

Nie da się ich zmusić do pływania razem. Po za tym pływają. W 72l nie podzielą się na pomniejsze ławice. To jest jedna ławica tylko ,że wygląda jakby jedna nie była. ;)

Z nimi pewnie jest jak z neonami, jeśli się nie stresują to pływają po całym akwa, a jak je coś wystraszy to zbijają się w ławicę

(to ich naturalny instynkt) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Okazało się się, że ramirezy które mam nie są dobraną parką. Samiec przegania samicę gdy wejdzie na jego terytorium. Jedynie gdy nieoczekiwanie temperatura podskoczyła mi do 28 st. samiec zaczął tolerować samiczkę. A szkoda bo planowałem je rozmnożyć. Znajomemu akwaryście od końca września złożyły 2 razy ikrę (jednak nic z niej nie było), tylko on miał dobraną parę. :cry: Nie wiem ale czy można coś zrobić, aby samiec zaczął ją tolerować? Wymienić nie mogę bo w zoologu są młode osobniki, tak samo na giełdzie. :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię podpinania innego tematu pod wątek z innej bajki, ale ok. Jesli w 100% jest to samczyk i samiczka to z czasem sie dobiorą na pierwszym spotkaniu z kobietą też by Ci od razu do wyra nie wskoczyła, tak samo u ryb. Tak jak wcześniej napisałem jesli jest to samiec i samica będzie gites, Pan akwarium trochę swoją towarzyszkę pogania, poskubie a później będzie tylko lepiej ;)

Co do akwarium to przeciętne, ale lepiej niż na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo będzie się do niej "przyzwyczajał" są już ze sobą ok. 3 miesięcy?.Wygląd akwa uległ zmianie. Skałki już nie ma jest takie "coś" . Nadwódka doszła do tafli. Podciąłem ją i rozsadziłem na całej tylnej szybie. teraz jeszcze jest niska i głupio trochę wygląda, ale jak tylko podrośnie to zrobię aktualkę. A i jeden neon padł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po długim czasie robię aktualizację:

 

:arrow: Obsada

1+1 Pielęgniczka Ramireza

19x Bystrzyk Czarny

2+2 Pseudomugil Furcatus (Modrook Słoneczny)

2x Cierniooczek Myersa

2+0 Zbrojnik Niebieski

5x Otosek

 

:arrow: Obsada Planowana (będzie uzupełniona w niedzielę)

1+1 Pielęgniczka Ramireza

19x Bystrzyk Czarny

2+2 Pseudomugil Furcatus (Modrook Słoneczny)

5x Cierniooczek Myersa

2+0 Zbrojnik Niebieski

5x Otosek

 

:arrow: Flora

Nadwódka Wielonasienna (bardzooo dużooo)

Kabomba- jedna odnoga od wujka (reszta co była zmarniała i wywaliłem

Anubias

Gałęzatka

Microsorium

Żabienica

Mech jawajski

+reszta takiej rośliny z dużymi liśćmi (też prawie cała zgniła)

 

:arrow: Sprzęt

Filtr mechaniczny Hanza JB-022F 8W 600l/h z funkcją napowietrzania

Grzałka Atman 100W z termostatem

Termometr

Temp- 26-28*C (bez grzałki)

 

:arrow: Oświetlenie

Standardowe T8 15W + na bocznej szybie stara pokrywa z 25, a w niej żarówka 25W (w przyszłości energooszczędna o zwykłej barwie)

 

:arrow: Ozdóbki

Korzeń z brzozy

Korzeń nie wiem z czego

3 kamienie

Żwir- różne kamyczki o różnej granulacji około 3-4cm. (tydzień temu dosypał 3 worki)

 

FOTO

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium widzę bardzo podobne do mojego. Może nie tyle wygląd i obsada co litraż (u Ciebie chyba

profil sądząc po fotkach.) Nie wiem jak wyszło u Ciebie z liczeniem litrów, ale u mnie niby 72 a po przeliczeniu wewnętrznych wymiarów szkła wychodzi niecałe 65 litów, tu centymetr, tam centymetr i objętość spada. Co do oświetlenia to faktycznie 15W t5 to o wiele za mało do takiego zbiornika - widzę i mówię po swoim akwa i roślnach - mi udało się wcisnąć do środka 2 razy po 8 W + standardowe 15W i teraz jest już OK. Ogólnie fajny klimat ma akwarium ,ciekawy mroczek i głębia - ale to dzięki tłu a nie oświetleniu. Jednak jakoś nie przemawia do mnie sama aranżacja akwarium.

 

Jakby co to mogę podpowiedzieć jak wcisnąć dodatkowe świetlówki. Sam się tego bałem jak ognia ale się udało - pokrywa wygląda jakby była zrobiona w ten sposób fabrycznie - kupione w Castoramie wkręty - kolor czarny, ustawione symetrycznie wyglądają jakby tak było od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...