Skocz do zawartości

72l- Ramirezki i spółka {str.4}


seba0701
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zarejestrowałem się na forum i chcę pokazać mój baniak.

 

:arrow: Akwarium

60x30x40 dł-szer-wys 72l

 

:arrow: Sprzęt

Filtr mechaniczny Hanza JB-022F 8W 600l/h z funkcją napowietrzania

Grzałka Atman 100W z termostatem

Termometr

 

:arrow: Oświetlenie

Standardowe T5 15W

 

:arrow:Flora

Nadwódka wielonasienna

Kabomba

Gałęzatka

reszty nie znam

 

:arrow: Obsada

1+1 Pielęgniczka Ramireza

20x Bystrzyk Czarny (Neon Czarny)

1+3 Molinezja Ostrousta

2xCierniooczek

2x Zbrojnik Niebieski

 

:arrow: Obsada planowana

1+1 Pielęgniczka Ramireza

20x Bystrzyk Czarny (Neon Czarny)

2xCierniooczek

5xOtosek

 

:arrow: Foto

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Ta skała nawet ciekawa, ale nie tak na środku ustawiona.

Może wyłącz te bąbelkowanie... bo rybki tylko straszy a do niczego potrzebne nie jest :) ..Wystarczy że filtr będzie delikatnie taflą wody poruszał, to tlenu nie zabraknie.

A swoją drogą po odległości na jaką pędzą te bąbelki powietrza wydaje mi się jakby filtr robił Ci w akwa pralkę...mam nadzieję że się mylę :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem na początku co mi się podoba,a mianowicie bardzo ładne roślinki,dosyć bujne i gęsto posadzone.Tło też niczego sobie.Co do sprzętu ,to też może być,w zupełności wystarczy.

Uwagi mam jeśli chodzi o oświetlenie,jest za słabe,jeśli chcesz utrzymać wszystkie roślinki ,to niestety musisz zwiększyć oświetlenie.Nie podoba mi się w śród roślinności i tu nie rozpoznaję ,czy to jest żabienica czy amazonka, ta jedna sadzonka,całkowicie psuje.Co do tej skałki,to weź ją wyciąg,a w jej miejsce daj równie efektowny korzeń.Masz jeszcze za mało żwirku, dosyp aby było tak około 5 cm.Zmniejsz natlenianie,może tak mocno pracować ale w nocy,w dzień należy zmniejszyć.Dlaczego ,to już sobie poszukaj na forum.Schowaj termometr,najlepiej przyklej go na boczne szyby.

Ogólnie dosyć ładne masz akwarium,czekamy na twoje postępy.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam uwagi co do obsady.

 

1+1 Pielęgniczka Ramireza

20x Bystrzyk Czarny (Neon Czarny) - wydaje mi się że 15 to max

1+3 Molinezja Ostrousta - Trochę za dużo na ten zbiornik, szybko się rozmnoży..

2xCierniooczek - nie powinno się go ponoć trzymać z innymi rybami dennymi.

2x Zbrojnik Niebieski - potrzebuje długości dna min 80cm, zastąp je stadkiem otosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skałkę przestawię bardziej na bok, jak już ktoś napisał, jednak jej nie zmienię na korzeń, ponieważ korzeń miałem na początku i bardzo farbował wodę. Molinezje oddam, bo obgryzają płetwy ramirezkom. Pralki nie ma w akwarium, jak filtr był ustawiony w drugą stronę to była taka lekka. Tło zmienię jak rośliny podrosną (bo jak to zrobię teraz to będzie trochę pusto w górnej części akwarium.) Oświetlenia na razie nie będę zmieniać te co mam powinny się utrzymać. A i zapomniałem napisać , że roślinki nawożę nawozem z giełdy.(nawóz własnej roboty)

 

EDIT: 1.09.2010

Wczoraj zmieniłem wygląd akwarium: skałka jest bardziej na boku, nadwódkę zamieniłem miejscami z tym anubiasem (tym co był po lewej stronie). Dzisiaj zakupiłem 5 otosków, a jutro molinezki idą do znajomego akwarysty. I teraz mam jedno pytanie: czy mógłbym dodać jakieś rybki zamiast molinezji (oprócz zmienniaków)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zmieniłem wygląd akwa: Kabomba jest obok nadwódki, anubias z przodu, ta żabienica obok filtra i grzałki i skałka po prawej stronie. Tło zmieniłem na czarną płytę PCV. Molinezje jeszcze są , ale dopiero w przyszłym tygodniu ich nie będzie. Ponawiam swoje pytanie Co mogę dodać do obsady zamiast molinezji?

 

Foto:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

EDIT:

Mam pytanie czy przy moim oświetleniu utrzyma się microsorium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium doszedł korzonek, molinezjii już dawno nie ma, do obsady doszły 4 Pseudomugile furcatusy, a kabomba bardzo się rozrosła. Jutro dodam zdjęcia jak na giełdzie kupię (chyba) jakieś roślinki. Z gałęzatki chciałbym zrobić taki dywanik. Czy to dobry pomysł? czeka na szybkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło będzie to co jest, bo nawet zauważyłem że pielęgniczki bardziej pokazują swoje barwy na nim. Na górze nie jest tak pusto jak na poprzednim zdjęciu, bo jak pisałem kabomba bardzo urosła. Jutro jak zrobię coś z tą gałęzatką może faktycznie dam ją na piaskowiec i kupię (chyba) microsorium na giełdzie, to wstawię fotki. Próbowałem zrobić zdjęcia moim nowym mieszkańcą, ale są za szybcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualka:

 

:arrow: Obsada

1+1 Pielęgniczka Ramireza

20x Bystrzyk Czarny

2+2 Pseudomugil Furcatus (Modrook Słoneczny)

2x Cierniooczek Myersa

2+0 Zbrojnik Niebieski

5x Otosek

 

:arrow: Flora

Nadwódka Wielonasienna

Kabomba

Anubias

Gałęzatka

Microsorium

Żabienica

 

 

:arrow: Sprzęt

Filtr mechaniczny Hanza JB-022F 8W 600l/h z funkcją napowietrzania

Grzałka Atman 100W z termostatem

Termometr

 

Foto

Dołączona grafika

 

I jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy znajomi akwaryści też to robią. Poza tym nie mam jakiś wymagających ryb.

Ilu ich masz poza tym którego widujesz w lustrze? Poza tym są ludzie, którzy co tydzień myją akwarium i zmieniaja cała wodę. Ryby też im żyją. To znaczy, że dobrze robią?

 

Poza tym był taki jeden Austriak, który całe życie trzymał dzieci w piwnicy i też żyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pora abyś wyprostował tych swoich trzech znajomych ;) Fajnie, że się nie upierałeś. Ja szanuję ludzi chodzących własnymi ścieżkami, ale czasem jest tak, że większość robi tak a ni inaczej nie przez owczy pęd ale dlatego, że tak jest najlepiej i jest to poparte doświadczeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...