Skocz do zawartości

Piękne mchy


Rekomendowane odpowiedzi

Mchy są bardzo piękne, lecz co wy robicie że mają takie wielkie i rozgałęzione gałązki ?? Moje mchy nie mają tak rozgałęzionych gałązek :( . Rosnąć rosną lecz nie tak jak wam . Rosną więcej na długość niż na szerokość . Wypowiedzcie się jak pielęgnujecie swoje mchy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5w/l nieduże nawożenie i częste przycinanie :) Klucz do sukcesu z mchami :)

Po mojemu mchy w zbyt dużym oświetleniu nie chcą rosnąć ;) U mnie w krewetkarium prawie w ogóle nie rosną a mam 0,73 w na l

I nawożę bardzo dobrze

 

Z tego co słyszałem mchy rosną przy bardzo niskim świetle i prawie przy braku nawożenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5w/l nieduże nawożenie i częste przycinanie :) Klucz do sukcesu z mchami :)

Po mojemu mchy w zbyt dużym oświetleniu nie chcą rosnąć ;) U mnie w krewetkarium prawie w ogóle nie rosną a mam 0,73 w na l

I nawożę bardzo dobrze

 

Z tego co słyszałem mchy rosną przy bardzo niskim świetle i prawie przy braku nawożenia

Dlatego napisałem, niewielkie nawożenie. ) 0,5w/l to optymalne światło dla pięknego rozrostu mchów. Z nawozami nie przesadzać bo glony zaatakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy akurat moje można nazwać tymi pięknymi,ale jeśli tak to aby mieć takie należy spełniać kilka podstawowych rzeczy.

:arrow: 1-Nawożenie---mchy nie potrzebują jakiś wyrafinowanych nawozów,kosztujących Bóg wie jakie pieniądze.Ja swoim podaję tylko easy carbo i 2xw tygodniu potas,na niego trzeba uważać aby nie przedobrzyć i raz w tygodniu symfonię złota,tyle co nawożenie.Jeśli chodzi jeszcze o potas to jeśli przedobrzymy dawkowanie odrazu jest tego widoczny efekt w postaci czarnych,na takich ciemnych końcówek,odrostów.

:arrow: 2-Oświetlenie---Prawdą jest ,że mchy nie potrzebują mocnego oświetlenia,ale jednak przy silniejszym tworzą gęste kępy i mają żywą soczystą zieleń.Jednak też ze światłem nie można przesadzać.Mchy nie lubią światła o wysokiej barwie i widmie w kolorze niebieskim.Zaraz tworzą się glony ,nitkowate,które strasznie wyglądają i ciężko jest się ich pozbyć.

:arrow: 3-Kosmetyka i pielęgnacja---To musi się odbywać regularnie,czyli normalnie jak u fryzjera,bierzemy nożyczki w ręce i strzyżemy tak nie wiele około 2-3mm.odrostów.Czynność tą powtarzamy,w moim przypadku co dwa tygodnie.W mchach odkłada się bardzo dużo brudu,który gdzieś tam sobie zalega i zaczyna się robić troszeczkę niebezpiecznie.Dlatego ja podczas odmulania ,a odmulam zwykłym wężykiem delikatnie opukuje mech,tak że drobiny się unoszą w powietrzu i zaraz są wciągane przez wężyk do wiadra.

To robię ja ,może niech się jeszcze wypowiedzą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...