Skocz do zawartości

Obsada akwarium 70l- porada?


devilo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem dosyć nowym akwarystą, dlatego też szukam porady. Poczytałem oczywiście wcześniej jakie akwarium chcę mieć oraz jakie ryby, lecz chciałem sie upewnić czy mój wybór jest w miarę trafny.

 

Akwarium 70l, filtr wewnętrzny, ciemny żwirek.

 

Proponowana Obsada:

 

- Neon Innesa - ok. 8szt

- Gupik Pawie Oczko - 6 szt( dwa samce, cztery samice)

- Kirysek - 1 szt

- Zbrojnik Niebieski - 1 szt

- Żałobniczka - 1 lub 2 sztuki

- Molinezja - 2 szt(samiec i samica)- boję się czy nie będą podgryzać ogonów gupikom?

 

Proszę o rady, które ryby zamienić, których zwiększyć ilość, a które usunąć?

Z góry dziękuję serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Neon Innesa - ok. 8szt- ok

- Gupik Pawie Oczko - 6 szt( dwa samce, cztery samice)- ok

- Kirysek - 1 szt- min. 5-6 sztuk najlepiej kirysek panda

- Zbrojnik Niebieski - 1 szt- odpada

- Żałobniczka - 1 lub 2 sztuki- albo neony albo żałobniczki, jeśli to drugie to min. 6 sztuk

- Molinezja - 2 szt(samiec i samica)- boję się czy nie będą podgryzać ogonów gupikom?- dla nich min. 100l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Neon Innesa - ok. 8szt- ok

- Gupik Pawie Oczko - 6 szt( dwa samce, cztery samice)- ok

- Kirysek - 1 szt- min. 5-6 sztuk najlepiej kirysek panda

- Zbrojnik Niebieski - 1 szt- odpada

- Żałobniczka - 1 lub 2 sztuki- albo neony albo żałobniczki, jeśli to drugie to min. 6 sztuk

- Molinezja - 2 szt(samiec i samica)- boję się czy nie będą podgryzać ogonów gupikom?- dla nich min. 100l

Dzięki za poradę.

- dlaczego zbrojnik odpada? chciałbym mieć jakiegoś glonojada...

- czy zamiast żałobniczek mogę wrzucić Zmienniaka wielobarwnego czy raczej też odpada? Co mogę mieć zamiast żałobniczek?

- czytałem, że milionezje potrzebują większej przestrzeni,..., mam kilku znajomych, którzy posiadaja molinezję w zbiorniku 54L...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zalezy ci na jakimś zbrojniku to proponuję otoski. Tylko ja bym się wtedy zdecydował albo na kiryski albo na otoski.

Zbrojniki wymagają większego akwarium tak samo molinezje. A to że twoi znajomi mają molki w 54l, świadczy o ich niewiedzy ;) Bądź mądrzejszy.

 

Obsada:

 

8x neon innesa

1+2x zmienniak wielobarwny

2+4x gupik

6x otosek/ kirysek panda

 

/- tzn "lub"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski z otoskami w paradę sobie nie wejdą ponieważ te drugie większość czasu spędzają na szybach i roślinach a nie na dnie.

 

Mimo że jest miejsce, wybrałabym tylko jeden gatunek ryb żyworodnych. Są to ryby o szybkiej przemianie materii które brudzą bardziej niż większość innych ryb (nie mówię tu o welonach itp).

 

Moja propozycja:

 

10-15 neon innesa

2+4 gupik lub 1+2 zmienniak wielobarwny

6x otosek

6x kirysek panda

 

I do tego np. pielęgniczka żółta 1+1

 

 

Albo druga propozycja:

10-12x neon czerwony

2+4 gupik

6x otosek

6x kirysek panda

 

I do tego bojownik 1+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski z otoskami w paradę sobie nie wejdą ponieważ te drugie większość czasu spędzają na szybach i roślinach a nie na dnie.

 

Mimo że jest miejsce, wybrałabym tylko jeden gatunek ryb żyworodnych. Są to ryby o szybkiej przemianie materii które brudzą bardziej niż większość innych ryb (nie mówię tu o welonach itp).

 

Moja propozycja:

 

10-15 neon innesa

2+4 gupik lub 1+2 zmienniak wielobarwny

6x otosek

6x kirysek panda

 

I do tego np. pielęgniczka żółta 1+1

 

 

Albo druga propozycja:

10-12x neon czerwony

2+4 gupik

6x otosek

6x kirysek panda

 

I do tego bojownik 1+2

Tu nawet nie chodzi przy otoskach o wchodzeniu sobie w paradę tylko o ich łączną przemianę materi. Neony czerwone zastąpiłbym neonami innesa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo w drugiej propozycji dałam czerwone ze względu na możliwość podniesienia temperatury do odpowiedniej dla bojowników i nie za wysokiej dla neonów :) (neon innesa: do 24-5st, bojownik od 26).

 

Jak zauważyłeś na pewno podałam ich ciut mniejszą liczbę :)

 

Co do przemiany materii: W akwarium najważniejszym urządzeniem jest filtr. Jeśli będzie odpowiedni, a autor nie da dwóch gatunków ryb żyworodnych, na pewno da sobie radę z moimi propozycjami obsady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

10-15 neon innesa

2+4 gupik lub 1+2 zmienniak wielobarwny

6x otosek

6x kirysek panda

 

I do tego np. pielęgniczka żółta 1+1

 

 

Albo druga propozycja:

10-12x neon czerwony

2+4 gupik

6x otosek

6x kirysek panda

 

I do tego bojownik 1+2

Dzięki za porady, myślę, że zdecyduję się na drugą propozycję, chociaż opcja z pielęgniczką też może byc ciekawa...

Jesli ktos ma jeszcze jakies propozycję proszę pisać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć parkę pielęgniczek torpedowatych, a do tego stadko (8 sztuk) zwinnika jarzeńca / bystrzyka Griema, lub barwieńca czarnego. Lub jeśli chcesz, to stadko (7 sztuk) drobnoustka Beckforda, lub obrzeżonego,lub ukośnika jednopręgiego. Ale drobnoustki zamiast jarzeńców , pamiętaj.

 

/ - znaczy, żebyś wybierał między gatunkami.

Neonki strasznie oklepane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć parkę pielęgniczek torpedowatych, a do tego stadko (8 sztuk) zwinnika jarzeńca / bystrzyka Griema, lub barwieńca czarnego. Lub jeśli chcesz, to stadko (7 sztuk) drobnoustka Beckforda, lub obrzeżonego,lub ukośnika jednopręgiego. Ale drobnoustki zamiast jarzeńców , pamiętaj.

 

/ - znaczy, żebyś wybierał między gatunkami.

Neonki strasznie oklepane.

 

Hej. Myślę, że na pielęgniczki zdecyduję się za jakis czas i przeznacze na nie osobny baniak.

Wiem, że neonki oklepane, lecz tak jak pisałem, jestem mało doswiadczonym akwarystą i chciałbym spróbowac z neonkiami , poza tym podobaja mi się ;)

 

 

Witam. Akwarium już jest zarybione. Znalazło się w nim miejsce na razie dla:

8 x Neon Inniesa

4 x Gupik

4 x Kirysek Panda

2 x Glonojad

1 x Bojownik

 

za jakis czas dołączą jeszcze:

2 x Prętnik Karłowaty

i cos jeszcze...

Dzięki za pomoc i rady, wkrótce wrzucę kilka zdjęć mojego nowego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...