Skocz do zawartości

woda + podloze


ricco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Za kilka dni będę startował z moim pierwszym baniaczkiem 125l i w związku z tym mam kilka pytań i proszę o pomoc. Wink

 

1.Które wybrać podłoże? Dennerle DeponitMix Professional czy TetraPlant CompleteSubstrate .

2.Czy wodę nalewać prosto z kranu czy ma być odstana 24h?

3.Jak często podmieniać wodę w dojrzewającym akwarium?

4.Czy roślinność można posadzić całą czy w kilku partiach czasowych?

 

 

red eye: Dbaj o pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wodę chlorowaną to wlanie kranówki opóźni dojrzewanie akwarium o czas uwolnienia się z wody chloru ;)

Ja bym pierwszą podmianę zrobił po 3 tyg. czyli mniej więcej po okresie dojrzewania zbiornika, regularnie robiąc testy (no2/3 co kilka dni jeżeli NO2 osiągnęło by mi poziom zerowy zrobiłbym podmianę jakieś 20%, a potem co tydzień regularnie już 1/4 zbiornika.

Rośliny możesz dosadzać potem ale po prostu teraz ci to łatwiej będzie zrobić, jak zalejesz cały zbiornik będzie ci je trudniej posadzić nie przymocowując do korzeniu lub kamieni mogą ci wypływać, no i ciągłe rujnowanie sobie dna przy sadzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.nie mam polskiej czcionki wiec nie moge pisac poprawnie

Możesz i masz, tylko po prostu nie umiesz włączyć. ;)

Tak samo ja mogę powiedzieć "nie mam rosyjskich liter"... *pstryk* щощрыфвпи.

Żeby nie było że mówię a nie pomagam. Jeśli nie masz włączonego paska języka na tym dolnym pasku narzędziowym koło zegarka to klikasz prawym na pasek->paski narzędzi->pasek języka.

Później na pasek i właściwości. Tam dodajesz język polski. Oczywiście wszystkie nazwy własne masz w języku danego systemu, ale są one analogiczne.

Języki zmieniasz 2ma kliknięciami albo kombinacją klawiszy SHIFT+CTRL. Można? Można!

 

Co do tematu.

Moskitiera się nada, siatka z obi też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to prawda ale jezeli chodzi o komputer ale ja uzywam telefonu wiec jest troche trudniej.

postaram sie cos z tym zrobic.

Jezeli chodzi o odp do zadanego pytania to pozostaje mi siatka na komary bo tutaj gdzie jestem (Irlandia) nie ma Obi a dostep do wszystkiego jest duzo bardziej ograniczony niz w Polsce.

 

Edit:

 

Wychodzi na to że nawet na telefonie uda się zrobić polskie znaki. Wystarczy włączyć T9 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, tylko jeszcze na przyszłość - nie pisz posta pod postem tylko używaj opcji edytuj. ;)

 

Moskitiera się nada, sam planuje taką użyć do rozdzielenia substratu i żwiru. Na dno pod substrat możesz też dać troszkę węgla aktywnego.

Ok. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po długich oczekiwaniach odbieram jutro baniaczek ze sklepu i w związku z tym mam pytanie. Czy do umycia mam użyć jakiegoś specjalnego płynu czy woda z octem wystarczy. Obawiam się żeby później nie mieć problemów z wodą. :lol:

Wystarczy przepłukać/umyć wodą, ocet mógłbyś użyć jeżeli miałbyś stare akwarium z osadzonym kamieniem na szybach ;)

Jeżeli boisz się bakterii możesz spryskać wodą utlenioną szyby, po odparowaniu dla gospodarzy zbiornika będzie nieszkodliwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Baniaczek już jest w domu złożony i gotowy do zalania. Ale mam pytanie bo obawiam się o szafke bo mam w planach zrobić podłoże grubości około od 3 przy szybie do 7 z tylu i wydaje mi się że to będzie dużo ważyć. Martwie się że szafka może nie wytrzymać. Jak jest u was,czy może mi ktoś doradzić co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma na środku podpórki to się blat będzie uginał, ścianki nie wzmacniane też będą się wyginać/wypaczać z czasem.

Musisz ją wzmocnić ma udźwignąć ponad 125 kilogramów przez 24h/na dobę przez dłuższy czas a nie chwilę. Blat dałbym zamów sobie szafkę u stolarza za grosze ci zrobi, jak masz smykałek zamów wycięte płyty z okleiną i sam skręć.

Blat dałbym 2cm z podpórką na środku i wzmocnione ścianki, kąty wzmocniłbym kątownikami aby mi się nie rozjeżdżała i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka ma dwie podpurki na środku więc nie powinna się wyginać. Producent niby twierdzi że nie powinno być problemów. Ale ja dla własnego spokoju dam kątowniki. Dzięki wielkie za rade.

 

Ps.Akwa już zalana więc za niedługo postaram się dać jakieś foki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...