Skocz do zawartości

SKALAR


Rekomendowane odpowiedzi

Żaglowiec skalar jest gatunkiem dobierającym się w pary. Dojrzałość płciową osiągają po około 8-10 miesiącach. W okresie przed tarłem skalary przeganiają inne osobniki z miejsca które wybrały sobie na miejsce złożenia ikry. Skalary składają kleista ikrę zazwyczaj na szerokim wcześniej wyczyszczonym liściu. Zarówno samiec jak i samica opiekują się ikrą, a potem narybkiem. Akwarium z ikrą należy mocno natleniać. Aby zapobiec pleśnieniu ikry można dodać do wody odrobinę trypaflawiny . Ikra rozwija się po około 2 dniach. Po około 3 dniach od wyklucia się młodych możemy rozpocząć karmienie pierwotniakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili kiedy skalary maja tarło to raczej wszystko inne w akwarium jest zagrożone,

generlanie przeganiaja wszystko i jesli nie masz przynajmniej 120l i na dodatek wysokiego na 50cm to nie mysl o rozmnazaniu, przedewszystkim dlatego ze same rybki beda sie meczyly, sam niegdys skalary mialem i z sukcesami rozmnazałem, jednak to wymaga czasu i obserwacji, z monemcie gdy skalary złoza iker na jakims duzym lisciu badz kamieniu tzreba trzymac temperature okolo 28-29 stopni i pozbywac sie plesniejacych jajeczek - skalary nie usuna same wszystkich, generalnie ja wyciagalem ciagle zanurzony w wodzie lisc do pojemnika gdzie bezposrednio pod niego puszczalem malenkie pecherzyki powietrza na ogol okolo 70-80% po 2-3 dniach machalo juz ogonkami, po kolejnych godzinach larwy zaczynaja plywac , gdy zaczna im znikac brzuszki zaczynasz karmic je artemia no i rosna i rosna i rosna.... Warto oddzielic jajka od rodzicow gdyz obecnie skalary bardzo czesto po prostu zjadaja swoje potomstwo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili kiedy skalary maja tarło to raczej wszystko inne w akwarium jest zagrożone,

generlanie przeganiaja wszystko i jesli nie masz przynajmniej 120l i na dodatek wysokiego na 50cm to nie mysl o rozmnazaniu, przedewszystkim dlatego ze same rybki beda sie meczyly, sam niegdys skalary mialem i z sukcesami rozmnazałem, jednak to wymaga czasu i obserwacji, z monemcie gdy skalary złoza iker na jakims duzym lisciu badz kamieniu tzreba trzymac temperature okolo 28-29 stopni i pozbywac sie plesniejacych jajeczek - skalary nie usuna same wszystkich, generalnie ja wyciagalem ciagle zanurzony w wodzie lisc do pojemnika gdzie bezposrednio pod niego puszczalem malenkie pecherzyki powietrza na ogol okolo 70-80% po 2-3 dniach machalo juz ogonkami, po kolejnych godzinach larwy zaczynaja plywac , gdy zaczna im znikac brzuszki zaczynasz karmic je artemia no i rosna i rosna i rosna.... Warto oddzielic jajka od rodzicow gdyz obecnie skalary bardzo czesto po prostu zjadaja swoje potomstwo.

 

pozdrawiam

Dzięki za info. - co chodzi o zbiornik to raczej nie będzie z tym problemu bo jest dość duży-300 L wys. 60 cm to z reguły ryby w takim zbiorniku nie powinny się męczyć.

Pozdrawiam. Casper2201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zakładaj akwarium tarliskowego, zostaw parke tam gdzie jest :))odizoluj reszte obsady

Ja też jestem tego zdania,jak rozmnażałem inne ryby to zawsze zostawiałem Parke w tym zbiorniku w kturym przebywały,reszte oddzielałem szybą,takie tarło zawsze przebywało suksesywnie.

POZDRAWIAM - Casper2201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...