Jump to content
Sign in to follow this  
BIG fish

Akwarium gupików

Recommended Posts

Aby akwa dobrze funkcjonowało musisz mieć w miarę wydajny filtr,podłoże-najlepiej czarny bazalt lub specjalne dla roślin,rośliny.Jeśli rośliny to i oświetlenie ok 0.5w/l i jakieś nawozy.Jeśli temperatura w miejscu gdzie stoi akwa spada poniżej 20-22*C to przyda się grzałka.

Gupiki mniejszego ph nie potrzebują choć było by mile widziane ;)

Gupiki mniejszego ph nie potrzebują choć było by mile widziane ;)

Dlaczego? Te ryby [podobnie jak inne popularne żyworódki] lubią właśnie lekko zasadową wodę.

Dla gupików nie ma po co zbijać ph. ;)

Poczytaj o dojrzewaniu akwarium, przed wpuszczeniem ryb musi dojrzeć 2-3 tygodnie.

Rośliny - są bardzo ważne, dużo z nich da radę przy standardowym oświetleniu np. mikrozorium, mech jawajski, anubias, moczarka, gałęzatka.

Filtr np. aquael fan 1, grzałka z termostatem 50w (może być więcej ja w 54l mam 100w atman)

I obsada jeśli masz co robić z narybkiem gupika którego będzie dużo to możesz dać 2+8 (samce + samice) do tego ewentualnie na dno kiryski pandy 5szt. lub otoski 5szt.

Jeśli nie mas zbytu na małe gupiki to daj 8 samców, bez samic.

Możesz dać jeszcze jakieś rybki, napisz co ci się podoba, to coś się doradzi ;)

Nie no 3 tygodnie? :oops: ja dałem po godzinie

No i zrobiłeś bardzo źle.

Akwarium musi dojrzewać przed wpuszczeniem ryb, nawet 2 tygodnie wystarczą przy gupikach, ale wpuszczenie ich od razu to ryzyko...

Gupiki są wytrzymałe, ale mogą nie przeżyć okresu dojrzewania akwarium. Mogą też zacząć chorować ze względu na osłabienie wywołane trzymaniem ich w akwarium o złych parametrach...

My tu rozmawiamy o zdrowiu i życiu ryb, a ty pytasz o ich płodność...

Gupiki będą "produkować" setki sztuk narybku, nawet jeśli będą trzymane w złych warunkach.

Nie, nie staną się bezpłodne, ale jeśli masz narybek to może skończyć tak jak mogą dorosłe ryby.

Sign in to follow this