Skocz do zawartości

jakie ryby oświetlenie i reszta.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wiele pytań , dostałęm od znajomego 5 glonojadów , mam malutie akwarium (nie znam dokładnych wymiarów ) i tu pierwsze pytanie czy 5 glonojadó to nie zadóżo ? noi z miłom chęciom dokupiłbym jescze pare myślałem o Molinezje z 2 sztuki i z 2 sztuki Neon innesa , noi tu moje następne pytania czy te gatunki mogą być razem ?? i w takich ilościach?? i jeszcze jedno pytanie czy można takie akwarium czymć nakryć??

 

a wogule jak koszt byłby całego wyposażenie (grzałka , filtr, pompka ,lampa) ??

 

może znacie jakieś ciekawe gatunki ryb dla początkujących ??

 

a i jeszcze jedno pytanie czy musi być specjalna lampa czy wystarczy zwykła lampka??

 

Bardzo prosze o odpowiedzi , bo jestem naprawde początkujący !!:(

 

Z góry bardzo , bardzo , bardzo dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej weź metrówkę i idź zmierz wtedy będziemy mogli konkretnie doradzić co do sprzętu,,,, ale od razu mówię że najlepiej gdyby była to świetlówka,,,,, jak masz kasę to specjalistyczna akwarystyczna.

5 glonojadów to na pewno za dużo! :cry: Najlepiej oddaj je i załóż temat w dziale obsada,,,, molinezje i neony mogą być razem ale na pewno NIE w tych proporcjach i litrażu!!!

Akwaria zazwyczaj nakrywa się pokrywą do akwarii :o Mają specjalne stateczniki do świetlówek, miejsce do karmienia, itp,,,,, jeśli masz wymiarowe akwa to nie powinno być problemu ;)

To zależy przede wszystkim od tego czy chcesz kupować produkty pewnych firm, z gwarancją itp lecz produkty droższe, czy te firm słabszych lecz i w tańszej cenie wybór należy do ciebie,,,, podpowiedzieć mogę tylko że warto zainwestować niż później mieć cały czas kłopoty...

Ryby dla początkujących,,,,, jest ich wiele,,,, załóż temat w dziale obsady i poczytaj trochę obsad z tej najmniejszej kategorii litraż-owej

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...