Skocz do zawartości

Prętniki karłowate rozmnażanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kilka tygodni po restarcie (z nowymi rybami) i przymierzam się do rozmnożenia Colisa Lalia.

Mam sprzęt, młody harem i informacje o hodowli i karmieniu ich.

W ogólnym doszło do budowy gniazda przez samca lecz zostało zniszczone, bo nie miałem wgłębki za którą poluje w akwarystyku.

Samiec już nie interesował się gniazdem i nie było ikry lub została zjedzona (nie było mnie wtedy w domu), rozpoznałem tylko gniazdo którego większa część została przy tylniej szybie.

I tu moje pytania:

Gdy do tarła dojdzie raz, będzie się powtarzać?

Jeżeli tak to co ile?

Czy samiec o wielkości około 4-5 cm może mieć już 8 mies i być dojrzały płciowo?

Dodam jeszcze że rośliny nie zdążyły się rozrosnąć, czy możecie mi przy okazji polecić jakiś dobry nawóz dla roślin raczej dostępny w sklepach.

Aktułalnie używam Tetra Planta Min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium wymaga wody o temperaturze 24 - 30oC. Do tarła przygotowujemy płytkie, dobrze zarośnięte z roślinami akwarium, w którym muszą się znaleźć koniecznie drobne rośliny pływające, z wodą o temperaturze 28-30oC. Samiec używa drobnych roślin jako rusztowania podczas budowy pienistego gniazda. W czasie widowiskowego tarła jaja są składane do gniazda, którym później opiekuje się samiec. Samicę zazwyczaj usuwa się ze zbiornika tarliskowego zaraz po tarle, a samca gdy młode zaczynają się rozpływać.

Narybek jest bardzo drobny i wymaga podania jako pierwszy pokarm pierwotniaków, eugleny, wrotków, najdrobniejszych larw skorupiaków. Ja podawałem swoim młodym dodatkowo pantofelka i nicienie "micro". Narybek rośnie nierównomiernie i wolno. Larwy solowca można podawać, w najlepszym wypadku, dopiero po 10 dniach od wylęgu. Akwarium z młodymi powinno być delikatnie napowietrzane. Labirynt wykształca się dopiero po osiągnięciu przez maluchy wielkości 7 - 10 mm i w okresie jego wykształcania narybek jest niezwykle wrażliwy na brak tlenu w wodzie.

 

Dorosłe ryby jedzą każdy rodzaj pokarmu, lubią dodatek glonów w diecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...