Skocz do zawartości

Po czym poznać czy bojownik ma jajka w gnieździe?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenia wyglądają tak:

Samiec wpuszczony do akwarium z 27-29 st. Po 2 dniach wpuszczona samica. Samiec "pociukał" samice a ta schowła się za grzałką. Następnego dnia rano samica była pękata jak balonik. Tuż przed południem doszło do tarła.

Nie wiem więc dlaczego ciągle nie masz u siebie jajeczek. Nie powinieneś nic w tym akwarium ruszać. Niech nawet coś pognije. Luudzie... jesteście zbyt sterylni, akwarium to ekosystem a w ekosystemie jest cała masa mułu brudu syfu gnijących roślin i bakterii. Wsio z umiarem i dobrze zagospodarowane roślinami i nic nie widać a akwarium zdrowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmulić dno musiałem, z tego względu, że odmulałem akwa 60L , a tarło odbywało się w 25 litrach, ale samiec gonił po tym "przytulaniu" samice jak opętany więc ją wyjąłem. Jaj w gnieździe nie było więc i jego przełożyłem do dużego akwa. Teraz samica też się chowa na Pszczółkę Maję ("gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie") ale jak ją już widać to ma pionowe pasy na ciele. Tzn, że jest gotowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samiec ją gania, gryzie i morduje... a samica ma pionowe pasy, znaczy że są to przygotowania do tarła.

 

Od rozpoczęcia gonitwy mogą trzeć się za kilka godzin, a i mogą za kilka dni. U mnie tarło odbywa się regularnie w zbiorniku ogólnym. Nie rozdzielam ryb wcześniej i taka gonitwa czasem trwa prawie tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium nie ma szans by zaszedł pełny, kompletny cykl azotowy (tak jak jest to w naturze) i dlatego trzeba czasem wodę podmienić. Ale fakt, wodę podmieniamy przed tarłem a potem niech i 3 tygodnie stoi jak jest, lepiej nie ruszać ;] ....

Owszem, ale większość przesadza i to bardzo

 

Ol. Dzięki. Ale teraz już wątpie żeby zaszło tarło. Co ile bojki się mogą trzeć?

 

Jak będzie im się chciało to nawet codziennie :) Oczywiście jeśli w akwarium są dwie samice ( na zmianę:lol:)

 

Jeśli samiec ją gania, gryzie i morduje... a samica ma pionowe pasy, znaczy że są to przygotowania do tarła.

 

Od rozpoczęcia gonitwy mogą trzeć się za kilka godzin, a i mogą za kilka dni. U mnie tarło odbywa się regularnie w zbiorniku ogólnym. Nie rozdzielam ryb wcześniej i taka gonitwa czasem trwa prawie tydzień.

Odpowiednio przygotowany zbiornik tarliskowy i samica gotowa jest do tarła jakieś 12h po pierwszym "pogryzieniu" przez samca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...