Jump to content

Klasyfikacja crystali


Crystal
 Share

Recommended Posts

Witam

Moją pasją są krewetki caridina cantonesis czyli wszelkie red crystale, bienki czy też tigery. Ponieważ przy hodowli red i black crystali cała zabawa polega na ich gradowaniu do poszczególnych klas poniżej zamieszczam pomoc.

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

te fotki w klasie S trochę nie bardzo wyglądają na tą gradację... Z tego co czytałam to gradacja S ma jednolitą biel i żadnych plamek czarnych na niej...a w tych przykładowych fotkach- zwłaszcza dwie pierwsze takie nie są.

Link to comment
Share on other sites

Być może masz racje. Ale nalezy pamiętać, że trudno jest jednolite zaklasyfikowanie wszystkich osobników. W miarę wzrostu krewetki też ulegają pewnym zmianom, pnadto biel zalezy też od różnych czynnikiów. Na przedstawionych fortografiach istotny jest układ rysunku zwlaszcza środkowego pasa tzw v-band i tiger tooth. Dochodzi do tego fakt, iż tabeka ta ma być pomocą a nie wykładnią. Na wielu forach można się spotkać np. z różna klasyfikacją tej samej krewetki. Spróbuj zrobić zdjęcie np. klasy A i zrób test na forach zobaczysz jak będziesz mieć różne opinie na ten temat.

Najbardziej "optymalne" w takich zestawienianich są najcżęściej rysunki tutaj mamy do czynienia ze zdjęciami żywcyh zwierzątek. Natura bardzo żadko robi jednolite matryce w odmianych barwnych. Owszem zdarzają się całe populacje takich smiuśkich osobników ale też to sa "prawie" takie same.

Zdarzają się np osobniki które z jednej strony wyglądają jak S a z drugiej jak Hinomaru i tabele nie uwzględniają takiej klasy. Myslę, zatem, że w obrębie jednej klasy mogąyc soobniki bardziej lub mniej zblizone do wzorca np. z rysunków. Co do zdjęć to też zazwyczaj widzimy je z jednego ujęcia i nigdy nie wiadomo co krewetka ma na grzbeicie, lub z drugiej strony ani tezjka będzie ewoluowała w trakcie dalszego rozwoju. czasami również spotkac można osobniki, które stanowią formy pośrednie np. między kalsą A a B lub klasą A a S. Akceptacja ich klasy zalezy od subiektywnych ocen oceniających. Myslę, że kalsyfikowanie krewetek to kwestia umowna, że zalezy wasnie od ocneiających oraz od poszczególnych osobników. A to zestawienie ma być pomocą a nie wykładniekiem.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...