Skocz do zawartości

Moje 60L :) NOWY I STARY WYGLĄD str.3 <---------------------


krecik06
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak oto moje akwarium 60L pofil

 

Rośliny (niestety nie znam wszystkich )

-gałęzatka

-mikrozorium

-jakiś anubias

-moczarka

 

Oświetlenie: 1xAQUA-GLO 15w T8

Filtr: Tetra tec EX-600

Nawożenie: easycarbo

 

Obsada:

15x Rozbora Klinowa

6x Kirysek

11X krewetki Red Cherry

2X Krewetki Amano

1x Helenka

 

No i jeszcze zdjęcie:

 

http://img835.imageshack.us/i/30581332.jpg/

 

Proszę o ocenę i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jak byś nie ułożył kamieni w dwóch rzędach pod tylną szybę, to by się ładnie nie zgrały z tłem. Możliwe że by wyszło takie naturalne rumowisko. Może spróbuj. Oczywiście termometr daj na boczną szybę akwa, tak nie szpeci całego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też bardzo się podoba.Lubię taki klimat w akwa.Tylko tak jak moi przedmówcy stwierdzili,termometr na boczną ściankę.

Tło bardzo fajnie Ci się skomponowało z resztą kamieni.Ja bym nic nie zmieniała.Według moich kryteriów jedno z ładniejszych akwa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem foto tapetę na czarny worek, termometr przełożyłem i obkleiłem klapę na razie folią aluminiową ale wydaje mi się że to coś tam dało :D )

 

Oto aktualne FOTO:

 

http://img230.imageshack.us/gal.php?g=72624719.jpg

Jestem początkującym akwarystą teraz jest super choć widzę że każdy ma tu swoje zdanie, więc Ci powiem że tamto tło mi się podobało, a inni pisali żebyś zmienił, wydaje mi się ze najlepiej rób tak żeby tobie odpowiadało , a efektu prawdziwego i tak nie widzimy bo to tylko zdjęcia najlepiej zobaczyć to na żywo wtedy jest na czym oko zawiesić. Mnie się bardzo podoba. :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają gęste kępy roślin,które masz w akwarium.

Co mi psuje to niestety te kamole.Proponuję abyś wyciągnął tego anubiasa ze żwirku,bo te roślinki nie lubią gdy korzeń główny jest w podłożu.Anubiasa sadzi się na korzeniach lub lawie wulkanicznej.Odnośnie jeszcze tego korzenia,to postaraj się o jakiś ,bo na samym środku jest za pusto.

Trawniczek ekstra,tak jak u mnie .Musisz dosyć często czyścić ją ,bo z czasem będzie na niej widać brud.

Ogólnie podtrzymam swoją wcześniejszą wypowiedź,że akwarium na duży plus,ale jeszcze wszystko przed tobą.

Powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję abyś wyciągnął tego anubiasa ze żwirku,bo te roślinki nie lubią gdy korzeń główny jest w podłożu.Anubiasa sadzi się na korzeniach lub lawie wulkanicznej.

W moim akwa rośnie w podłożu i nic mu nie jest. Ostatnio musiałem dzielić na mniejsze.

Zauważyłem, że to zależy od granulacji podłoża. W piachu na 99% zgnije a w żwirze będzie rósł bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję abyś wyciągnął tego anubiasa ze żwirku,bo te roślinki nie lubią gdy korzeń główny jest w podłożu.Anubiasa sadzi się na korzeniach lub lawie wulkanicznej.

W moim akwa rośnie w podłożu i nic mu nie jest. Ostatnio musiałem dzielić na mniejsze.

Zauważyłem, że to zależy od granulacji podłoża. W piachu na 99% zgnije a w żwirze będzie rósł bez problemu.

U mnie też rośnie w podłożu i się mnoży. ;)

Co więcej, żyzne podłoże [w moim wypadku substrat] strasznie wspomaga wzrost tej rośliny.

 

Żeby nie było OT - wywal te kamienie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...