Skocz do zawartości

kh4 ph 8.5


wojt85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie

ph8,5

kh 4

gh 5

no2 0

no3 0

Nie wiem co zrobić bo moje ryby potrzebują ph 7 i gh 10.

Zbiornik jest co prawda świeżo założony tzn. 10 dni temu ale dawałem bakterie sery i widać, że mają się świetnie lecz rośliny nie rosną, stoją w miejscu a nie wiem jak podnieść gh i obniżyć ph, może pomożecie??_Wiem, że dostanę zjeb... za te 10 dni, wiem, że to za mało ale nie miałem gdzie trzymać ryb i postanowiłem zaryzykować...

 

red eye: Za 10 dni nie dostaniesz ale za brak poprawnej pisowni już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ph mierzyłem sera i zoolek-iem

kh- to jakaś czeska firma dajana

gh-sera

Też mnie to zdziwiło bo mam 2 zbiorniki 112l i 25.

W 112l ph jest 6.5 więc niby ok a w 25l jest 8.5. Sprawdzałem wodę z kranu i ma te same wartości co w akwa, dziiiiwne troche....chyba zadzwonie do wodociągów, zapytam się jaką mają wodę.

 

red eye: j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam tak jak w temacie

ph8,5

kh 4

gh 5

no2 0

no3 0

nie wiem co zrobić bo moje ryby potrzebują ph 7 i gh 10

zbiornik jest co prawda świeżo założony tzn 10 dni temu ale dawałem bakterie sery i widać ze maja sie świetnie lecz rośliny nie rosną stoją w miejscu a nie wiem jak podnieść gh i obniżyć ph może pomożecie??wiem ze dostane zjeb... za te 10 dni wiem ze to za mało ale nie miałem gdzie trzymać ryb i postanowiłem zaryzykować...

To teraz już chyba moja kolej.

Do obniżenia ph stosujemy tak:

-szyszki olchy,liście dębu,zaparzoną zieloną herbatkę,korzenie spreparowane,torf do filtra ,podawanie co2 i to na samym końcu, to są jeszcze takie preparaty zooleka PH minus.

Kh-można podwyższyć podając do wody w akwarium rozpuszczoną sodę oczyszczoną.

Gh-Wystarczy jakąś muszlę,wapień,coś co właśnie wydziela wapń.

NO3-nie dobrze gdy wynosi 0,00 należy zwiększyć tak do około 20 najlepiej podając KNO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ph się uporałem podając co2 z bimbrowni na zasadzie kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej.

gh podniosło się samo....tzn._chyba przez podawanie nawozu który ma wapń....

no3 dalej 0...i to mnie wkurza, kUpiłem taki środek aqua plant, on posiada azot i fosfor, nie wiem czy to dobre posunięcie, na_razie go dałem trochę żeby sprawdzić czy mi glony nie wyskoczą.

 

 

red eye: j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...