Jump to content
Sign in to follow this  
BIG fish

Jakie Ph ma być w akwarium z gupikami?

Recommended Posts

Witam donżąc do doskonałości mego akwarium napotkałem pewien dylemat dlatego pisze o tym na tym forum a dokładnie Jakie Ph ma być w akwarium z gupikami? :help:

I jaka temperatura aby ryby mogły urodzić narybek a propo ph wykonałem już testy wyszło 7.5 czy to dobrze?

Ps;Testator do ph kupiłem za 6.50 zł czy to nie za tano czy ten wynik był prawidłowy ???

Bardzo bym prosił o pomoc będę wdzięczny

Anija: Gupiki, a nie g"ł"upiki.

Optymalna temperatura to 20-23°C (pH ok. 7), rasowe odmiany są bardziej wrażliwe i wymagają wyższej temperatury (nawet do 27 °C). Zalecana twardość wody to >11°N, a pH 6,5-8. Woda powinna zawierać dodatek niewielkiej ilości soli akwarystycznej, która zabija pierwotniaki oraz reguluje przemianę materii ryb. ;) Coś jeszcze :?:;) Jak na tester ph nie jest drogi ale skoro jest w sprzedaży to powinien dobrze ph pokazywać

Dzięki to właśnie przydatne mi konkretne informacje a czy sól może byc w najgorszym wypadku zwykła?a czy samica urodzi w temperaturze 21 stopni?

Do rozmnażania gupików najlepsza jest temp. 24 stopni.Ph 7,5.Oczywiście pewne odchyłki

dopuszczalne ale w praktyce tak to wygląda u mnie.Jeśli ktoś hoduje jak ja to może ci coś dopowiedzieć.Teorii nie czytałem ale wierze,że jest podobnie jak kolega powyżej napisał.Soli oczywiście nie syp.

Sól akwarystyczną możesz wsypać oczywiście troszkę ;) A tak w ogóle to żeby było jasne sam z wielokrotnym powodzeniem rozmnażałem ten gatunek rybki i to jest proste jak sikanie ( chyba że ktoś ma prostate ;D ) .

Nie syp soli ;) Takie ph jest dobre. Czytając że ,,do rozmnażania gupików najlepsze jest..." troche mnie śmieszy, gupiki można zaadaptować do wody morskiej rozmnożą się w słoiku :) ph ( są z ameryki łacińskiej) lubie powyżej 7. temperatura od 18C (choć żle znoszą) do 35C. Raz przez przypadek pogrzałem wodę do tej temperatury :( ale nie prubuj tego.

Samica urodzi w 21C ale może jej to przyjść trudno, najlepiej do rodzenia 26-27

Okej dzięki za informacjie ale czyli nie wsypywać tej soli?

a z tego co słyszałem samica rodząc nawet w 23C może zginąć więc 21 napewno by się poród nie udał

Wiem ale zawsze jak możliwe jest polepszenie to lepiej kupić tą sól a ile gdzieś trzeba dać do 50l

przydał też by sie też glonojad ale ni koniecznie

Wszystkie "glonojady" nie nadają się do takiego litrażu.

wiem ale czy gdzy najpierw jest temperatura 20C a potem nagle 27C to przez taki skok niestanie się nic rybką

Sól tylko pogarsza wodę w akwarium. Nie syp soli :!:

Mogę prosić o wytłumaczenie w jaki sposób pogarsza wodę?

Owszem, duży dodatek niekorzystnie wpływa na rośliny i niektóre ryby, ale szczypta na pewno nie zaszkodzi - szczególnie gupikom.

przydał też by sie też glonojad ale ni koniecznie

Wszystkie "glonojady" nie nadają się do takiego litrażu.
Bzdura. Zaczynając od kilku gatunków otosków, poprzez rzeszę innych małych zbrojnikowatych , kończąc na krewetkach i np. zmienniakach wcinających niektóre glony nitkowate.

Co do temperatury, najlepiej nie mniej niż 25C.

Jak chodzi o ph i twardość, to gupiki [nie rasowe] można przyzwyczaić do praktycznie każdych wartości. Zadbaj o niski poziom związków azotu. Gupiki wytrzymają wiele, ale w wodzie lepszej jakości będą się lepiej czuć.

Nagły skok temperatury zaszkodzi, ale sam się taki nie zrobi i musiałbyś go specjalnie przeprowadzić.

Jaką grzałkę? Ma termostat?

Jeśli nie ma, a tak nagrzewa wodę to się nie nadaje.

Kup sobie jakąś odpowiednią [ok 50W] z termostatem, np Aquaela, koszt ok 35zł, a żadnych skoków temperatur ani zabawy z ręcznym włączaniem i wyłączaniem nie ma.

W moim poprzednim poście Aquael to słowo kluczowe. ;)

Grzałka to grzałka. Grzeje. To nie filtr żeby firma miała jakieś znaczenie, a większość grzałek znanych firm akwarystycznych kosztuje te 50zł, a Aquael'a są tańsze i za ok 35zł AQn 50W da się kupić w małych zoologach.

Sign in to follow this