Jump to content

Niewiem co robić! czy restartować akwarium z powodu kamieni?


Recommended Posts

Witam Prosza was o pomoc chciałebym wiedziec czy kamienie które znalazłem w Corwacji i dałem do akwarium mogły zaszkodzic rybkom bo siedzą na dnie i czy moge dac muszle do akwarium bo słyszałem że podnoszą kwaśność wody.

A co do akwrium ma około 30 L i 2 samice w ciąży 3 normalne samice i 2 samców bardzo prosze o pomoc i bedę bardzo wdzięczny ponieważ jest to dla mnie warzne :help:

 

Ps:Niewiem czemu w akwrium panuje taka jakby mgła.

 

Proszę o szybkie odpowiedzi pozdrowienia ;)

Link to comment
Share on other sites

mam jeszcze akwarium które ma 120 l jednak tam inne rybki zjadają mlode głupiki dlatego hce je tu rozmnożyć i potem dać do tamtego akwarium a co do rybek to mam:

1-kirysek

2-samice w ciąży

3-zwykłe samice

2-samce

oczywiście wszystkie rybki oprucz kiryska to głupiki

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to kamienie z morza to mogą być bogate w wapń i mogą zatwardzać wodę. Ja jednak bym nie ryzykował z kamieniami. Co do muszli to ich nie wsadzaj bo to wygląda nie naturalnie w akwarium słodkowodnym (dodatkowo zatwardzają wodę). A i czy akwarium dojrzewało 2 tygodnie bez rybek?

Link to comment
Share on other sites

Gupiki powinny przeżyć ale na przyszłość wiec, że zanim wsadzisz rybki do akwarium to odczekaj 2 tygodnie, żeby utworzyły się bakterie niteryfikacyjne w filtrze. Zmętnienie powinno przejść po kilku godzinach jeżeli masz filtr. Jeżeli nie to szybko zainwestuj w jakiś mały filtr aqua szuta z wełną filtracyjną [najlepiej by było jak byś kupił kaskadę Aqua El FZN-1]. Pomijam fakt, że rybki bez filtra długo żyć nie będą.

 

Ps. Najlepiej byś zrobił jak byś zostawił je w ogólnym [gupiki mnożą się bardzo szybko i w ogólnym zawsze jakiś jeden przetrwa].

 

Edit:

 

Polecam też poczytać o zakładaniu akwarium tutaj :arrow:http://forum.superakwarium.pl/viewforum.php?f=43

Link to comment
Share on other sites

mam "dysortografie" i jak ci to przeszkadza to nie czytaj nie zrobiłem tego forum aby ktoś mi wypominał to że ma dysortografie tylko żebyści mi pomogli z moim akarium

 

Dla osób które nie radzą sobie z ortografią jest coś takiego jak podkreślanie błędów na czerwono. Na pewno jest to w firefoxie . Sorki za OT, ale "dysortografia" nie jest tłumaczeniem ignorancji, a Twoich postów czytać się nie da.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...