Jump to content
Sign in to follow this  
madziunia627

skład na 60litrów

Recommended Posts

co sadzicie o skaładzie do 60 litrów - 5 neonek, gupik pawie oko, bocja wspaniała?

Atreyu: Przenoszę do odpowiedniego działu.

Według mnie to całkiem dobra obsada z wyjątkiem bocji wspaniałej- będzie jej za ciasno w 60 litrach.

Proponowałbym kilka brzanek sumatrzanskich lub różowych.

co sadzicie o skaładzie do 60 litrów - 5 neonek, gupik pawie oko, bocja wspaniała?

10x neon innesa

1+2x gupik

I do tego proponuję;

1+1x pielęgniczka ramireza lub 1+2x prętnik.

Bocje odpadają rosną za duże jak na 60l.

Zamiast nich na dno może być stadko otosków lub kirysków panda/pigmejków (stado 6 sztuk).

Jeśli zdecydujesz się na pielęgniczki a nie prętniki i dodasz na dno otoski/ kiryski, możesz stworzyć biotop Południowej Ameryki ;).

Co do propozycji innych to brzanki nie są dobrym pomysłem do 60l ;)

Bardzo kiepski skład, proponuję

12-15 neonów innesa

1+1 p. ramireza lub 1+2 prętnika karłowatego

ewentualnie jeszcze 5 kirysków pand lub 5 otosków.

Na bocje akwarium o wiele za małe, po za tym jest stadna, gupiki wolą twardszą wodę od neonów, i się szybko mnożą, więc nie polecam.

Bardzo kiepski skład, proponuję

12-15 neonów innesa

1+1 p. ramireza lub 1+2 prętnika karłowatego

ewentualnie jeszcze 5 kirysków pand lub 5 otosków.

Na bocje akwarium o wiele za małe, po za tym jest stadna, gupiki wolą twardszą wodę od neonów, i się szybko mnożą, więc nie polecam.

15 sztuk neonów + inne ryby to trochę za dużo. Gupiki mnożą się ale jeśli będą trzymane z prętnikami tudzież ramirezami narybek będzie zjedzony :P Neony i gupiki mogą być trzymane razem i nie ma między nimi różnic w wymaganiach co do parametrów wody ;)

A ja proponuję:

:arrow: 6x tetra czarna

:arrow: 1+1 ramirezki

:arrow: 5x kirysek pstry/spiżowy

:arrow: 3x krewetka amano

A ja proponuję:

:arrow: 6x tetra czarna

:arrow: 1+1 ramirezki

:arrow: 5x kirysek pstry/spiżowy

:arrow: 3x krewetka amano

Z tetrami bym się wahał. Kiryski pstre i spiżowe rosną większe od pand i pigmejków i rosną za duże jak na 60l. A jak już mówimy o krewetkach to nie 3 sztuki tylko min. 6 sztuk.

Pigmejki w odróżnieniu od pozostałych kirysów powinno się trzymać od 10szt i nie zajmują głównie dna, a chętnie pływają też w środkowej części akwarium (chętniej niż pozostałe kirysy).. Dlatego uważam że najlepszym wyborem byłyby pandy.

Nie wiem czy ktoś w rzeczywistości z tutaj proponujących widział pigmeje. Potwierdzam zdanie poprzedniczki o daniu pand zamiast pigmejów. Jak ostatnio widziałem pigmeje to latały jak oszalałe z góry do dołu i to bardziej z wyglądu przypomina zwykłą rybkę niż kirysa. Tak po prostu jego wygląd jak dla mnie jest zbyt prymitywny.

Neony wolą miększą wodę od gupików, ale pewne odchylenia nie szkodzą raczej, ale i tak bym tych ryb nie łączył, po za tym gupiki to strasznie nudne ryby.

Moja propozycja to

5x neon czerwony

5x neon czarny

3-5 otosków

Moja propozycja to

5x neon czerwony

5x neon czarny

3-5 otosków

Lepiej dać 10 neonów czrnych albo czerwonych będzie to lepiej wyglądało i rybki będą się lepij czuły.

Sign in to follow this