Skocz do zawartości

skład na 60litrów


Rekomendowane odpowiedzi

co sadzicie o skaładzie do 60 litrów - 5 neonek, gupik pawie oko, bocja wspaniała?

 

10x neon innesa

1+2x gupik

I do tego proponuję;

1+1x pielęgniczka ramireza lub 1+2x prętnik.

Bocje odpadają rosną za duże jak na 60l.

Zamiast nich na dno może być stadko otosków lub kirysków panda/pigmejków (stado 6 sztuk).

 

Jeśli zdecydujesz się na pielęgniczki a nie prętniki i dodasz na dno otoski/ kiryski, możesz stworzyć biotop Południowej Ameryki ;).

 

Co do propozycji innych to brzanki nie są dobrym pomysłem do 60l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kiepski skład, proponuję

12-15 neonów innesa

1+1 p. ramireza lub 1+2 prętnika karłowatego

ewentualnie jeszcze 5 kirysków pand lub 5 otosków.

Na bocje akwarium o wiele za małe, po za tym jest stadna, gupiki wolą twardszą wodę od neonów, i się szybko mnożą, więc nie polecam.

15 sztuk neonów + inne ryby to trochę za dużo. Gupiki mnożą się ale jeśli będą trzymane z prętnikami tudzież ramirezami narybek będzie zjedzony :P Neony i gupiki mogą być trzymane razem i nie ma między nimi różnic w wymaganiach co do parametrów wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś w rzeczywistości z tutaj proponujących widział pigmeje. Potwierdzam zdanie poprzedniczki o daniu pand zamiast pigmejów. Jak ostatnio widziałem pigmeje to latały jak oszalałe z góry do dołu i to bardziej z wyglądu przypomina zwykłą rybkę niż kirysa. Tak po prostu jego wygląd jak dla mnie jest zbyt prymitywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...