Skocz do zawartości

Re: 25l - AKTUALIZACJA str 9 PO WYMIANIE PODŁOŻA !!!


Michal1511
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Low Tech to magia!

Mam tego typu zbiornik już jakiś czas i rośliny pięknie rosną.

Przykładowo, jak wiecie anubiasy wolno rosną - dostałem (sam sobie wziałem) od szwagra strzępek anubiasa tzn. samo kłącze, wsadziłem je do LT, zrobiłem tak że korzenie anubiasa wchodziły w żwirek.

Co się stało? Minęło nie całe 2,5 tygodnia, a mój anubias ma już ok 15 liści!

Tak samo z hygrophilą difformis, której dałem mały strzęp do LT, po paru dniach było to 2 razy większa roślina - już mogłem ściąć i zagęszczać ;)

 

Jedynym minusem LT jest grzebanie w zbiorniku. Z pod żwirku może trochę wyjść ziemi, ale nie zaobserwowałem aby to szkodziło w jakikolwiek sposób roślinom, czy rybom :)

 

 

Mi tam się żwirek podoba.

Tylko kupuj roślin i dosadzaj.

Co do obsady, jeżeli planujesz gąszcz to polecam 1 bojownika, jeżeli zaś planujesz akwarium z roślinami, ale też z dużą ilością wolnej przestrzeni to mógłbym Ci polecić albo endlerki, albo samce pawiego oczka, albo drobniczki.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz o anubiasie to faktycznie bardzo szybko. Ale u mnie hygrophilia difformis rośnie świetnie na jałowym podłożu. Ta roślina ma niesamowitą zdolność wytwarzania korzeni. Jak wsadziłem sadzonkę w zasadzie bez korzeni to po tygodniu był problem z jej przesunięciem. Przez tydzień wytworzyła kłębek o wielkości pięści ciasno zwierających drobny żwir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PlayboyKrk nie obraź się ale masz akwarium LT niby od 4 miesięcy a wcale go nie przypomina. Roślin mało a powinien być prawdziwy busz ;) A jak odkryłeś ziemię to wysyp glonów masz jak w banku

"Gatunki roślin, które się nie przyjęły należy wyrywać tak by nie doprowadzić do odkrycia ziemi, preferowane jest wycinanie korzeni lub łodyg jak najniżej podłoża. Pozostałości zostawiamy, staną się one z czasem źródłem nawozowym."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannabinol Nie odkryłem ziemi, a po prostu nie raz trochę jej wyszło. Glonów od początku nie miałem i nie mam :)

Nie ma buszu, bo nie ma z czego aktualnie sie zrobić busz, przypominam że nie mam 1 zbiornika i ciężko mieć kase na to wszystko bez stałej pracy. Co nie zmienia faktu że jakiej rośliny marnej bym nie wsadził do LT, robi się z niej piękny okaz.

 

Cytat który przytoczyłeś jest czysto teoretyczny, w praktyce mogę przytoczyć słowa Grześka

Jak wiadomo, każde akwarium rządzi się własnymi prawami

Jak coś to PW, nie zaśmiecajmy tego tematu rozmową o moich zbiornikach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do efektu oceńcie sami :)

Moje uwagi:

- kamień z mchem bardziej do przodu, np przy korzeniu zamiast microsorium

- microsorium wyciągnij spod żwiru bo szkoda stracić kłącza, można je przywiązać do jakiegoś małego kamyka żeby się nie walało po całym akwarium, warto wykorzystać to, że nie wymaga wiele światła i zapchać nim jakąś dziurę w rogu

- wyłącz napowietrzanie

- więcej zieeeeela :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady i cieszę się,że tak dyskusja się też tutaj toczy :) Bo z niej można wyciągnąć ciekawe informacje :)

Co do zielska to czekam aż ktoś będzie miał ładną porcję z przycinki :)

A co do roślinek to jedne takie cienitukie z 3 planu już dzisiaj na samy spodzie swojej łodygi wypuściło po dwa nowe pędy :D To może jednak coś pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy ale jak dla mnie tragedia, żwirek o niebo za gruby do tak małego zbiornika, rośliny w ilość śladowej, co ty chcesz z tego wyhodować?? nawet jak jakimś cudem będą rosły i nie zniszczą je glony - które przy tak małej ilość roślin i przy LT pojawią się na 99% - to przy przycince co tydzień będziesz miał kępę za jakieś 2-3 miesiące. Można powiedzieć, ok, akwarystyka to sztuka cierpliwości, ale założę się że do tego czasu baniak nie przetrwa. Tyle taniochy można znaleźć na allegro, zgromadzić trochę kasy zamówić rośliny i startować ze zbiornikiem, a nie tak... eh...

 

do tego na pierwszym zdjęciu widać że źle usypałeś ziemię!!! nie może być przy brzegach akwarium, światło nie może do niej docierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania kolegi i spytam dlaczego?

swojego czasu chciałem założyć LT trochę się o tym naczytałem, brzegi usypujemy żwirem, środek ziemie i przysypujemy, to standard. W ziemi odsłoniętej na światło zachodzą bardzo szybko procesy gnilne, światło przyspiesza procesy chemiczne. Myślałem, że to norma, ale widzę, że chyba jednak nie. No nic to w sumie to zależy od "szkoły" LT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko,że ja nie planowałem i nie planuję LT,a to że mam ziemię w podłożu to ze względów eksperymentalnych, chcę po prostu sprawdzić czy ona coś da ;)

A pewnie, że da 8-) chodziło mi tylko o to żeby z powodu takiej błahostki nie zrazić się do LT, sam nie miałem ale wszyscy zachwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...