Skocz do zawartości

Re: 25l - AKTUALIZACJA str 9 PO WYMIANIE PODŁOŻA !!!


Michal1511
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do lampy to zrobię jak mówisz :)

Jak na razie nie rosną zbyt ładnie :( Nie wiem dlaczego, światła mają ok 0.6w/l , bimbrownia jest,chociaż nie leci CO2 zbyt ładnie, nawożę co tydzień. Niektóre dostały teraz kulkę glin-torf pod korzeń może to coś da :)

 

Ale dziękuję za miłe słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny ie znam. Jest to koci żwirek markowany logo TESCO. Inne kocie żwirki się nie nadają bo robi się z nich papka. Na tym ponoć jest napisane, że nadaje się do roślin jako warstwa drenażowa. Ja się kiedyś z informacja o jego przydatności spotkałem również wśród hodowców bonsai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zaproponował i mówił,że dobrze się sprawuje u innych to chciałem sprawdzić.

Ale chyba zły kupiłem,bo po otwarciu zobaczyłem,że jest siwy,gdy wziąłem trochę na ręce to został mi na palcach siwy pył. Więc nasypałem trochę do miski i nalałem wody i woda zrobiła się siwa jak od gliny a żwirek jest taki miękki jakby się rozpuszczał i klei się ze sobą tworząc grudki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się jak każdy żwirek. Ale ja to bym już chyba wolał piasek z piaskownicy niż to

Dużo osób ma piasek z piaskownicy i nic nie mówią ;). Nie wiem co macie do tego piasku :D jak sie go dobrze spreparuje to jest lux. Michal kup lepiej sobie z zoologicznym zwykły żwirek a nei cudujesz ;). Jeśli masz więcej kasy na wydanie to zamów specialne podłoże dla roślin ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zły. On jest zbrylający a powinien być niezbrylający. Niewiele brakowało a też bym ten kupił. Tamten właściwy ma granatowe opakowanie i kosztuje 10,99 / 8l. Martwi mnie tylko jego delikatny słodkawy zapach :( Jednak zresetowałem akwa na tym żwirku. Na próbę drugą dobę pływa w nim kilka młodych RC i jedna sztuka narybku (3-5mm) mieczyka więc chyba w sobie szkodliwej chemii niema. No ale może poczekaj z tydzień i zapytaj mnie na PW jak tam moje stwory. Żwirek jest fajny bo jest lekki i ma ciekawy kolor. Ma właściwą gradację - jest dość drobny. Roślinki powinny go uwielbiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj śmiało ;)

Bardzo ładnie się prezentuje :D Ciekawe tylko jak rosną w tym rosliny :)

A co powiecie o moim żwirku? Nadaje się,czy lepiej zostawić ten co jest?

 

ps. Jak możesz wrzuć mi zdjęcie opakowania tego żwirku bo też muszę sobie taki sprawić :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam opakowania. Wygląda podobnie ale tło jest granatowe. Jest na nim napisane "niezbrylający". Tak jak mówiłem w opisie na boku jest napisane, że nadaje się jako podłoże drenażowe do kwiatów oraz do mieszania z ziemią celem utworzenia lżejszego podłoża dla kwiatów doniczkowych. Kosztuje 10,99zł za paczkę 8l. Chyba tyle danych Ci wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwni jesteście

Nie lepiej kupić normalnego żwirku w zoologicznym?

Akwarystyka nie polega tylko na podmiankach, karmieniu ryb i gadaniu o nawozach.

Akwaryści starają się zrobić wszystko taniej, ale nie gorzej. Czy to źle?

IMHO bardzo dobry pomysł że próbujecie z żwirkiem dla kota!

Dzięki temu forum przekonałem się do magii LT, może też przekonam się do kociego żwirku? ;)

 

Czekam na rozwój baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łopata i do rzeki albo na żwirownie ;) jak ma być taniej. Taki żwirek może okazać się droższy niż specjalne podłoże.

Ten akurat jest sprawdzony, ale przy eksperymentowaniu trzeba robić testy, które się zużywają, a jak będzie zły to znów strata czasu i znów testy. A nie daj borze jakieś świństwo tam siedziało którego nie wykryły testy i obsada padła :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym się na to nie odważył. Ale swego czasu (przed założeniem pierwszego w życiu akwa) interesowałem się bonsai. Tam pierwszy raz trafiłem na info o żwirku TESCO. Na paru innych forach też ludzi o nim wspominali, że używają ale konkretniejszych informacji było brak. Znów od pewnej osoby słyszałem, że ten żwirek słabo się dla kota nadaje - to może właśnie do akwarium jest dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...