Skocz do zawartości

Re: 25l - AKTUALIZACJA str 9 PO WYMIANIE PODŁOŻA !!!


Michal1511
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ;)

Dawno nie wstawiałem żadnych fot bo nie miałem czego ;) Może zacznę od krótkiej historii mojego akwa 25l. Więc tak dowiedziałem się od mojej dziewczyny,że jej koleżanka ma akwarium 25l i nie chce jej się nim zajmować. Postanowiłem odkupić je od niej,sprzedała mi je za 30zł ze wszystkim ;) Obsada koszmarna ale to już dawna historia :) To tyle o pochodzeniu akwa ;)

Zresztą chcę kupić akwa 54l bo mam pokrywę 60x30 czyli do takiego akwa. WIęc pewnie niedługo będzie nowy temat:)

 

Trochę wiadomości:

 

Litraż- 25l

Oświetlenie: 1x15W (6500K)

Podłoże: Drobny żwirek,bardziej piasek ( chcę go wymienić na jakieś roślinne podłoże, tylko muszę zobaczyć gdzie można takowe kupić)

Filtracja: Jakiś straszny filterek,który niedługo wymienię.

Obsada: Bojownik

Roślinność:

-Rotala Rotundifolia

-Rotala green

-Hemianthus micradenthoides

-Microsorium narrow

-Myriophyllum mattogrossense

- Pistia

-Mech Flame

- Mech Christmas

I jeszcze jakieś wątrobowce 2 gatunki :)

 

Ozdoby: 2 otoczaki i 3 korzonki :)

 

Przepraszam za jakość zdjęć ale niestety robione telefonem :(

post-2629-13685160059821_thumb.jpg

post-2629-13685160060497_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za wszystkie rady ;)

Co do roślinności wiem,że jest mało ale właśnie dziś otrzymałem moje zamówienie ;) Musze poczekać aż się rozrośnie albo jak znajdę dobrą ofertę to kupić więcej ;)Szczerze kupując ten zestaw myślałem,że rośliny będą większe,no ale są jakie są ;) Jest bardzo ubogo no ale dopiero dziś zacząłem pracę więc na jakiś lepszy efekt muszę poczekać ;) Jeśli macie jakieś rośliny z przycinki to dajcie mi znać ;) Czekam na dalsze rady i komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... pytałem już kilku osób co za rybę widzą na tym zdjęciu i każda mówi że to danio... :zamieszany:

 

5 za spostrzegawczość :).

Reszta śpi włącznie ze mną :D . Po dłuższym przyjrzeniu się faktycznie to raczej nie Bojownik. W takich kolorach jak ta ryba na zdjęciu są Bojowniki ale brzuch i grzbiet nie są typowe dla Bojowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie z fleszem - wtedy ryba nie powinna wyjść rozmazana.

Jeśli jest taka ruchliwa to na pewno nie bojownik, fakt są one szybkie ale nie tak jak danio, szczególnie że ta ryba ma zupełnie inny układ płetw niż bojownik, który nawet płynie.

Trzeba będzie je oddać bo akwarium jest za małe dla tych ryb które dodatkowo są stadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jest historyjka w jaki sposób wszedłem w posiadanie tego akwarium ;)

 

Co do różnic między danio a bojownikiem to owszem są różnice,ale nigdy nie miałem bojownika ani danio i tym drugim nigdy się nie interesowałem i stąd mój błąd.

 

Co do akwarium zacząłem nawozić nawozami i podaję CO2 z bimbrowni ;) Co do bimbrowni a raczej zacieru to zrobiłem go w sobotę i po jakiś 2/3 godzinach zaczął w końcu ładnie lecieć do akwa,ale w niedzielę leciało już powoli i nie ciekawie,dziś leci jak w niedzielę czyli słabo i to jeszcze z krótkimi przerwami ;/ Nie wiem czemu, pewnie wina zacieru. Wcześniej kilka razy już go robiłem ale zawsze z marnym skutkiem :(

 

Wstawiam fote prawej strony,bo chcę spytać o tę czerwoną roślinkę która urosła mi już o całą długość i teraz 2 pytania.

1.Czemu jest ona zielona?

2.Czy przyciąć już ją i posadzić obok?

post-2629-13685160202975_thumb.jpg

 

 

Przepraszam za jakość zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...