Skocz do zawartości

[200l] Ogólne


e_gregor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Świetny pomysł. Widzę że idzie to kupić za niecałe 40zł/sztuka. Dobra cena za źródło światła z oprawką. Można się pokusić o dorobienie sterownika (jestem elektronikiem) do imitowania ruchu słońca. Np rano najpierw zapalałby się lewa lampa, potem dochodziłoby HQI i prawa lampa. W tej samej kolejności byłyby wygaszane.

 

Na razie jednak się wstrzymam miesiąc lub dwa (do następnej wypłaty ;) ) i będę obserwował czy mnie glony nie atakują. Ale myślę, że może być dobrze. Roślinki ślicznie bąblują. Hemianthus też nie żałuje produkcji pęcherzyków powietrza.

 

Na prawdę polecam HQI. Pomimo że mój żarnik ma temp. barwową 10.000K to światło przez nie emitowane nie jest niebieskawe. Jest bardzo miłe dla oka. Ciepłe ale nie żółte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Nie będę wszystkim przypominał ,że jesteś z Wrocławia,więc akwarium bezapelacyjnie przepiękne i koniec.

Super ci to wyszło,ten mrok jest efektowny.Jedno co mi się nie teges ,to te gałązki położone na dnie,ale wiem,że efekt docelowy ,to obrośnięcie ich mchem,dlatego nie rozkminiam tego.

Akwarium na konkurs zapodaj ,bo naprawdę jest co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki cieniackie, bo mama stary aparat. Canon A510 a to już prawie prehistoria (3,2Mpix)

 

Dzięki Janusz, ale uważam, że powinieneś mnie bardziej krytykować ;) Temat gałązek trafnie rozkminiłeś.

 

Mrok to kwestia źle zrobionego zdjęcia. Z resztą boki są troszkę słabiej doświetlone przez to, że mam tylko jedną lampę HQI na środku. W praktyce wygląda to tak, że środek jest bardzo jasny a boki tylko jasne ;)

 

Powiem, że nieskromnie myślałem o zgłaszaniu akwa do konkursu, ale... poczekam aż hemianthus zawojuje cały środek baniaka a sitowie zagęści się na tyle, że kępki które wsadziłem zleją się w jeden trawnik. Wtedy też nurzaniec powinien stworzyć śliczny busz. Myślę, że potrzeba na to co najmniej trzech miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wziąłeś sobie do serca wszystkie uwagi ;) To dobrze, bo teraz wygląda o wiele lepiej!

Jedyne co od razu zakuło mnie w oczy to ten środkowy kamień po lewej stronie. Jest typowo "sztucznie" ułożony - jest po prostu za płasko.

Jak chcesz to obróć go tak, żeby ostre krawędzie wystawały do góry, może wtedy zobaczysz różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Który dokładnie kamień masz na myśli? Po prawej mam dwa korzenie i kilka kawałków gałęzi owiniętych mchem. Ten na środku po lewej to taki płaski kamień postawiony w poprzek. Dostałem go w gratisie razem z resztą zestawu.

 

Oby tylko "krasnale" mnie nie zjadły. Na razie słabo je widać ale zaczynają mnie niepokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki cieniackie, bo mama stary aparat. Canon A510 a to już prawie prehistoria (3,2Mpix)

.

Ale ma ustawienia MANUALNE, których strasznie brakuje w "nowych" kompaktach....

 

Akwarium super, ja bym nic nie zmieniał wygląd kwestia gustu, jeden będzię wolał kamień z tej drugi z tamtej :)

Dla mnie wrażenie ogólne super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze.

 

W moim akwarium od jakiegoś czasu pływały dwa samce p. ramireza. W sobotę dokupiłem dwie samiczki. Jedna parka się już dobrała i wczoraj ślicznie wytarła na liściu lotusa. Oboje rodziców pilnują ikry. Na noc zostawiłem jeden kinkiet w pokoju włączony aby rybki widziały co się dzieje. Jestem pewien, że mieczyki, glonojady syjamskie a zwłaszcza krewecie RC chętnie by się poczęstowały kawiorem. Zrobiłem wczoraj fotki - może dziś wrzucę.

 

Niestety mam problem z drugim samczykiem. Jedno jego oko strasznie spuchło. Widać na nim kilka białych kropek. Ociera się też o kamień. Po południu zalewam 20l szklankę wodą z tego akwa, leję odkażalnik i grzeję do 30 stopni. Mam nadzieje, że chociaż rybkę uratuję bo z okiem to raczej nie będzie szans :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na noc zostawiam niedaleko akwarium małą lampkę, tak aby ramirezki mogły upilnować potomstwa przed pyszczkami pozostałych mieszkańców.

 

28.09.2010

Oto wynik tarła, pomimo, że samiczka w akwarium jest od 25.08.2010.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

30.09.2010

Rodzice nadal opiekują się młodymi. Samiczka tylko podczas karmienia opuszcza "posterunek". Samczyk jest wytrwalszy :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ramirezki mi popadały z czasem. Jednak RC mi raczej nie ubywało przez nie. W 102l trzymam RC z haremem bojownika to samiczki często łapię na tym jak z pyska im pół krewetki wystaje. Co dziwne młodych ni łapią tylko te stare, dobrze wybarwione.

 

Ale wróćmy do 200l. Trochę poprzesadzałem roślinki. Teraz to wygląda tak:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się nie zmieniło:

 

- mała przycinka (pozyskanie materiału dla sąsiada)

- drobne przesadzanie

- doszły sadzonki moczarki kanadyjskiej

- tło poszło won a zamiast niego jest siatka na mech

- zagościła para mieczyków koi i oraz jeden samczyk berlińskiego

- zamontowałem na bokach dwa moduły AquaEl DECOLIGHT 11W

 

Dołączona grafika

Fotka w regulaminowym rozmiarze

 

Dołączona grafika

Fotka obsady (krótki czas ale na ISO 400). Mogłem co prawda do tego zdjęcia postawić statyw bliżej zamiast wycinać interesujący fragment. Następnym razem wycisnę więcej z mojego poczciwego kompakta Canon A510 ;)

 

Dołączona grafika

Skrót do foty baniaka w pełnej rozdzielczości

 

Generalnie jeśli ktokolwiek z Was chce jakieś mieczyki to mogę oddać jeśli ktoś się do mnie pofatyguje. Na chwilę obecną to mogę oddać kilka czerwonych/pomarańczowych, kilka czarnych oraz jednego samca żółtego z pomarańczową płetwą ogonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...