Jump to content

[200l] Ogólne


e_gregor
 Share

Recommended Posts

Dołączona grafika

 

Akwarium z osprzętem kupione jako używane.

 

Szkło: 100x40x50w

Światło: standard 2x30W T8, jedna świetlówka jakaś Zoo Medic czy coś 10.000K

Filtracja: kubeł Tetra ex700

Podłoże: 40kg czarnego gresu bazaltowego 1-3mm

Grzałka: w szufladzie leży 150W z termostatem ale na razie jest ponad 25 stopni bez niej

 

Roślinki: od lewej jest nurzaniec, rogatek, ludwigia repens, coś?, moczarka kanadyjska

 

Rybki: mieczyki - 3 dorosłe (żółte) i kilkanaście sztuk narybku (czarnego, czerwonego i czarno-czerownego)

 

Akwarium wystartowało niedawno (nie bijcie za to że już są jakieś ryby). Na dojrzałym filtrze i na wodzie z podmian z dojżałego. Dlatego jeszcze brakuje trochę wody. Co dzień dolewam ze 102-ki. Troszkę brak mi pomysłu na dalszą aranżację. Na razie niech rośliny rosną. Potem będę myślał co dalej. Wiem tylko, że chcę czarne tło. Dodatkowo chcę pozbyć się pokrywy i dać belkę 2x39W T5. No ale to po wypłacie. Wtedy wody będzie 5-10cm poniżej krawędzi, żeby nic nie wyskoczyło z akwa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To moje trzecie. Mam nadzieję, że już przystopuję na tym.

 

Kirysków nie chcę, bo mam je już w 102l - super rybki ale nie chcę powielać obsady. Poza tym mam gres, choć drobny (1-3mm) to jednak ostry gres. Bardziej myślałem nad dodaniem dwóch glonków syjamskich z mojej 102-ki oraz może kiedyś 5-6 otosków.

 

Jako ryby dominujące rozważam haremik bojownika, ewentualnie p. kakadu. Skalarów nie chcę. To duże ryby. Niby takie akwa minimum dla nich spełnia ale jednak lubię widok stosunkowo małych rybek które mogą poczuć przestrzeń.

 

Co do ślimaków - niestety moje mieczyki są niewychowane i strasznie skubią ampularię. Dwie mi już tak zagłodziły bo te bidne cały czas musiały się ukrywać w muszelkach przed natrętnymi rybkami. Chaszcze nie pomagały tym dużym ślimakom się schronić. Po paru tygodniach padły :(

 

W lewej części może dać kiedyś jakiś okazały korzeń mangrowca pokryty mchem? Generalnie chcę, żeby na środku była plaża, bo mi się ten gres bardzo podoba, choć oklepany ;)

Link to comment
Share on other sites

A z filtrem to sam nie wiem. Można gąbkę czyścic bo drobnica się do niej chyba będzie przyklejać? Jak będzie źle to zdejmę gąbkę. Teraz na wylocie jest tylko rurka bo mam jeszcze mało wody. Jak będzie odpowiednia ilość to założę deszczownię która powinna poprawić cyrkulacje w baniaku bo teraz widać, że w połowie akwa tafla stoi. Jakby co to mam jakieś dwa filtry wewnętrzne w szafce ale wolę ich unikać bo jednak pracują o wiele głośniej niż kubełek.

 

26.08.2010

edit:

Fotka strzelona z ręki. Niewiele się zmieniło. Dodałem czarne tło. Wcześniej próbowałem z białym ale chyba czarne lepsze ;)

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po 4 dniach mojej nieobecności fotka na szybko. Przed wyjazdem dosadziłem:

- zwartki między kamieniami

- lotosa

- rzeżuchę lyrowatą (caradamine lyrata)

 

Niestety nurzaniec, uznawany często za akwariowego chwasta słabo u mnie rośnie więc za kamieniami na trzecim planie jest nadal pustka

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

W przypadku nurzańca obstawiam jałowe podłoże. On chyba nie potrzebuje zbyt wiele światła i dlatego rośnie nawet dobrze w kątach ale musi mieć co "jeść" korzeniami. Nowe akwa, nowe czyste niezamulone podłoże i rośnie słabiutko. W pozostałych zbiornikach nie miałem tego problemu

Link to comment
Share on other sites

No oko cieszy twoje akwarium,tym bardziej nic złego nie powiem bo jesteś z moich stron.

No ale dobra ,bez żartów.

Podoba mi się ten mroczny klimacik ,a w nim moje najukochańsze rybcie ,czyli mieczyki.Na tym ciemnym tle i podłożu przepiękna kolorystyka.

Tak patrzę i myślę ,czy nie ładnie by wyglądało jak byś na trzecim planie ,ale przed nurzańcem po lewej stronie ,dał taki wysoki kamień i po między tak ułożone kamienie poprzetykał mchem np.taiwanem.Stworzył byś coś w postaci góry poprzerastanej roślinnością.A przy tym schował byś ten filterek ;)

Z prawej strony też mi coś brakuje na trzecim planie,uważam ,że jak już ci nurzaniec ruszy,a to na pewno ,to ładnie by się on też komponował z prawej strony.

Ogólnie to akwarium jest bardzo ładne i na duży plus.

To co piszę to tylko moja sugestia,a gust twój.

Link to comment
Share on other sites

Możesz je spróbować przesadzić gdzieś indziej, bo to kwestia gustu, ale moim zdaniem wyglądają trochę kiepsko.

Prawa strona jest świetna, a nad lewą przydało by się jeszcze popracować, też ten kotnik źle wygląda, ja mam platki w 54l i nie odławiam młodych (zawsze część najsilniejszych przetrwa w roślinkach itp).

Ja bardzo lubię żyworódki ;)

Link to comment
Share on other sites

HQI zamontowane. Prawdziwe słoneczko, ale... No właśnie. Świat nigdy nie jest doskonały. Niestety moim zdaniem boki akwarium są za słabo oświetlone. Super bo dużo światła dociera do dna ale chyba jedna lampa na 1m szerokości akwa to za mało. Albo teraz kupić drugą albo zamontować coś na końcach do doświetlania :/

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share
×
×
  • Create New...