Skocz do zawartości

Co o tym sądzicie


Marcin90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ponieważ jest to mój pierwszy post na łamach tego serwisu. :)

 

Przymierzam się do restartu swojego 120 litrowego akwarium, które niestety zakładane było "na szybko" gdyż odziedziczyłem je po zmarłym sąsiedzie i niestety nie mogę w nim utrzymać równowagi właśnie ze względu na to że nie miałem czasu ani pieniędzy na zakup odpowiedniego sprzętu i czekanie aż woda się odstanie.

 

Ze względu na restart chciałbym zmodyfikować obecna obsadę na następującą:

 

strefa toni wodnej:

6x tęczanka neonowa -- rybka musi być bo bardzo mi się podoba :) pójdzie w miejsce odziedziczonych 3 mieczyków

opcjonalnie 3x gupik -- rybka podoba sie mojej dziewczynie ale jeśli uważacie że nie ma na nią miejsca w akwarium to można zrezygnować

 

... i tu zaczynają się "schody" gdyż chciałbym mieć jakieś 2 większe rybki na których tle pływałyby "maluchy". Obecnie mam 1 gurami dwuplame i jedną złota rybkę, złota rybka bardzo mi się podoba ale w akwarium nie ma dla niej warunków więc chyba będę ją musiał oddać :( kupiłem ją "pod wpływem chwili", zastanawiam się nad kupnem w jej miejsce drugiego gurami dwuplamego (odmiana złocista) ew oddać i gurami i złotą rybkę i kupić np 2x pyszczaki.

 

Strefa przydenna -- tutaj nie mam takich wątpliwości

 

3x zbrojnik niebieski

3x krewetka amano

1x krewetka filtrująca

1x dorosła ampularia

3x kirysek spiżowy (doradźcie mi czy "zmieści się" całe stado 6 sztuk)

 

Jakbyście mogli to doradźcie mi jeszcze co ew musiałbym zmienic (z czego zrezygnować) abym ew mógł chodowac raka słodkowodnego (prawdopodobnie czerwonego albo floryndzkiego) oraz czy do tej planowanej obsady (bez raka) mógłbym dodać kilka karlików szponiastych.

 

Wiem że sporo tego ale mam nadzieje że mi pomożecie :D pozdrawiam wszystkich użytkowników serwisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie hoduj żadnych raków... kiedys dawno mialem jakiegos (byl jakis taki szary ale nie wiem co to za gatunek dokładnie) to jak podrósł troche to mi choroba jasne ryby mordował!!! serio. pielęgniczki przydenne, np ramireza, ksiezniczka z burundii itp, raz nawet skalara zamordował, trzymał go w swoich szczypcach i wcinal jeszcze zywego. STANOWCZO ODRADZAM NIE KUPUJ CHOLERSTWA!!! A jak juz sie pozbylem tego skurczybyka to sie okazało ze jakies młode miał! Całą kupę młodych, tylko ze sie pochowały a ja nie wiedzialem o tym, widocznie rozmnaza sie bezpłciowo! Potem z 10 sporych raków mialem, a po wielu godzinach odławiania (szybkie są ) wkoncu do akwarystycznego oddałem w cholere.Nie mowiąc juz o tym ze przy odławianiu całe akwarium zdemolowałem. Normalnie czułem sie jak na filmie "obcy" zawsze jakis jeden drań sie uchował i mnozył, nie kupuj raka zadnego- to moja dobra rada

 

Anija: HODUJ :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki szczupak za odpowiedź :D

 

Bardzo bym chciał jednak żeby oprócz tęczanek i ew. gupików pływały też jakieś większe ryby, fajnie by było jakby to były 2x gurami dwuplame (jedno "zwykłe" a drugie złociste) ponieważ jedno już mam a poza tym tata lubi te ryby :D czytałem że gurami można już w 80 l trzymać a stosując się do przelicznika 1 cm ryby na 1 litr wody to 120 powinno starczyć z nawiązką... :roll:

 

Jeśliby to nie przeszkadzało to wolałbym zachować 3 glonojady :) mam samca i 2 samice a mnożną mi się na potęgę i nie ma się czego dziwić bo wcześniej samiec i samiczki trzymani byli osobno więc teraz pewnie sobie "nadrabiają" :D

 

Dodam że akwa planuje LT (sporo o tym czytałem) z dużą ilością roślin, skałek i innych kryjówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naradzie z dziewczyną na 99% wygrały gupiki :D ale restart i tak odbędzie się najwcześniej za 2 - 3 tyg bo teraz wyjeżdżam na tydzień a po przyjeździe będę urządzał swoje 60l w których będą musiały trochę pocierpieć rybki zanim 120 "dojrzeje". Aeśli byłaby taka możliwość to prosiłbym adminów o nie zamykanie wątku bo na pewno jeszcze w nim parę razy popytam o to i owo.

 

Ale na razie dzięki za pomoc :D

 

Anija: To jak będziesz miał pytania to napisz mi PW i odblokuję temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...